Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Для стабілізації роботи НКРЕКП можуть бути прийняті зміни до законодавства - Вовк

  • Розсилка
  Голова НКРЕКП Дмитро Вовк - Для стабілізації роботи НКРЕКП можуть бути прийняті зміни до законодавства - Вовк
  Голова НКРЕКП Дмитро Вовк

  Ми зараз дивимося на різні варіанти, як забезпечити стабільну роботу комісії – голова НКРЕКП

  Для стабілізації роботи Національної комісії регулювання енергетики і комунальних послуг, робота якої заблокована в зв'язку з затягуємо процедури ротації і хворобою одного з членів, можуть бути прийняті зміни в українське законодавство. Про це заявив голова Комісії Дмитро Вовк.

  За його словами, ризик відсутності кворуму в НКРЕКП розуміли ще влітку, тому завчасно готували всі ключові рішення, щоб ротація членів пройшла з мінімальними наслідками для енергетики. «З червня цього року ми розуміли, що є ризик відсутності кворуму до грудня. Тому ми готували величезну кількість рішень: по новому ринку електроенергії, по впровадженню добового балансування, за тарифами на 2018 рік з урахуванням усіх процедур щодо прозорості та залучення місцевих органів влади, зі зміни нашого законодавства, комісії нормативної бази, щоб період без кворуму був з мінімальними негативними наслідками», - підкреслив глава Регулятора.

  Однак, у зв'язку з хворобою одного з членів Комісії, голос якого необхідний для кворуму, рішення так і не вдалося прийняти. «На жаль, з 13 листопада через відсутність одного з членів комісії засідання не можуть відбуватися, і ці рішення залишилися нерозглянутими. Ми зараз дивимося на різні варіанти, як забезпечити стабільну роботу комісії, прийняття цих рішень. Можливо, зміни в закон», - сказав Дмитро Вовк.

  Нагадаємо, Комісія складається з семи осіб. Зараз в НКРЕКП працюють всього чотири члени з семи - мінімально можливу кількість комісіонерів, необхідних для прийняття рішень. При цьому з 13 листопада робота Комісії повністю заблокована в зв'язку з виходом на лікарняний Бориса Циганенка.

  За інформацією, оприлюдненою виданням «БізнесЦензор», Борис Циганенко представляє інтереси бізнесмена Костянтина Григоришина. До призначення в НКРЕКП Циганенко працював директором ТОВ «Енерджі Консалтинг», яке контролюється олігархом. Саме Циганенко займався в Комісії питаннями, пов'язаними із закупівлею трансформаторів держкомпанією «Укренерго» у «Запорізького трансформаторного заводу» (ЗТР) Костянтина Григоришина. Скандал з цією закупівлею розгорівся влітку 2015 року. В результаті менеджмент «Укренерго» був змінений, а трансформатори були куплені за ціною в два рази нижчою від заявленої.

  Аналогічну думку висловлює і енергоексперт Юрій Корольчук. За його словами, робота НКРЕКП може блокуватися в зв'язку з боргами Луганського енергетичного об'єднання (належить Григоришину) перед Енергоринком на суму понад 5 млрд грн, які олігарх не хоче повертати.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ