ЗМІ: Фірташ купує карбамід та аміак у росіян, проти яких ініціював розслідування

ЗМІ: Фірташ купує карбамід та аміак у росіян, проти яких ініціював розслідування
Дмитро Фірташ

Карбамід власного виробництва «Остхем» розпродав на внутрішньому ринку за форвардними контрактами

Група «Остхем» придбала у російського виробника «Єврохім» 15 тисяч тонн карбаміду. Про це повідомив керівник ІА «Інфоідустрія» Дмитро Гордійчук, якого цитують Контракти.

«В Україні було зупинено виробництво аміаку (з якого виробляється карбамід - ред.), І виробник перейшов на привізний аміак, на якому виробляти карбамід неможливо технологічно. При цьому, є продажі, які українські виробники роблять наперед, а зараз нам відомо, що (у Остхема - ред.) вже є контракти, за якими товар надійде покупцеві в березні 2017 р. Відповідно, раз продукція продається наперед, а свої підприємства зупинені, вони були змушені шукати товар», - пояснює Гордійчук.

Раніше ЗМІ повідомляли, що «Остхем» перейшов на аміак з Росії, зупинивши аміачні агрегати підприємств Черкаський Азот і Рівнеазот. Зокрема, як повідомляють учасники ринку, мова йде про новий контракт на поставки аміаку підприємством «Уралхім». «Це закрита інформація, вона є комерційною таємницею, і навіть якщо ви її прочитаєте десь в митній статистиці, ви не маєте право її розголошувати. Але ми знаємо, що товар рухається, тому що є факти, які говорять про те, що в Україну надходять вагони від Уралхіма», - підтвердив Гордійчук.

При цьому, Сєвєродонецьке Об'єднання Азот «Остхема» вже працює на аміаку, який відвантажується з Россошанського заводу «Міндобрива» (власник - Аркадій Роттенберг).

Нагадаємо, в червні 2015 року на підставі скарги хімпідприємств, що входять в холдинг Дмитра Фірташа «Ostchem», Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) України почала антидемпінгове розслідування відносно російських підприємств-експортерів карбаміду і КАС (карбамідно-аміачної суміші).

Раніше 1 липня 2014 р МКМТ в рамках розслідування за скаргою «Ostchem» прийняла рішення про збільшення розміру антидемпінгового мита на аміачну селітру для експортерів з РФ більш ніж в три рази (з 11,91 до 36,03%). Менш ніж за півроку з моменту припинення «газової схеми» Олександра Онищенка прибуток ПАТ «Укргазвидобування» досягла 162,332 млн. грн. У прес-службі Національного Антикорупційного Бюро України повідомили, що це в п'ять разів більше ніж майже за три роки спільної діяльності держкомпанії зі структурами, підконтрольними народному депутату Олександру Онищенку.

«Кошти на рахунку державного підприємства почали активно надходити після прийняття судом рішень про розірвання зазначених угод між державною компанією і підприємствами, підконтрольними Онищенку, а саме: ТОВ «Надра Геоцентр», ТОВ Фірма «ХАС» і ТОВ «Природні ресурси +». Майже трирічна співпраця цих структур з «Укргазвидобуванням» забезпечила останній всього 25,158 млн. грн. прибутку»- повідомляють в прес-службі НАБУ.

У червні НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявили про викриття організованого злочинного угруповання, яке завдало збитків державі в розмірі понад 3 млрд грн в результаті спільної діяльності на підставі угод, укладених з ПАТ «Укргазвидобування». Організатором корупційної схеми, за даними НАБУ, є народний депутат Олександр Онищенко.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: