Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Надання Томосу: Порошенко звернувся до українців

  • Розсилка
  Надання Томосу: Порошенко звернувся до українців

  Порошенко повідомив, що на синоді у Стамбулі прийняте рішення про скликання Об’єднавчого православного собору

  Президент Петро Порошенко ввечері 29 листопада звернувся до українського народу у зв’язку із рішенням синоду Вселенського патріархату щодо отримання Томосу для української церкви.

  «Схвалено текст Томосу про надання незалежності української церкви, а також прийняте рішення про скликання Об’єднавчого православного собору. Дату проведення його незабаром оголосить патріарх Варфоломій», - заявив Порошенко.

  «Учасники Собору оберуть предстоятеля незалежної автокефальної церкви, і йому буде вручено Томос», - зазначив президент.

  Як відомо, 29 листопада архієрейський синод Вселенського патріархату заявив, що в рамках надання Томосу Україні «підготовлений статут Української церкви».

  Нагадаємо, у Стамбулі 27-29 листопада проходило засідання синоду Вселенського патріархату, в ході якого було розпущено Західноєвропейський екзархат російських парафій в Європі

  Як повідомлялося, синод Константинопольського патріархату 11 жовтня ухвалив, що у 1686 році Київську митрополію Руській церкві передали незаконно. Також Константинопольський патріархат зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета та глави УАПЦ Макарія. 

  Також опубліковано текст рішення синоду Константинопольського патріархату щодо Української церкви.

  Найближчим часом буде скликаний Архієрейський собор для об'єднання трьох церков. 

  3 листопада президент Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали угоду про співпрацю та взаємодію між Україною та Вселенським патріархатом.

  Як відомо, Вселенський патріарх Варфоломій виступив зі зверненням до українського народу напередодні 85-х роковин Голодомору в Україні. Патріарх також підтвердив своє рішення надати автокефалію Українській церкві.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ