Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Нардеп розказав, як Москва блокує автокефалію Української церкви

  • Розсилка
  Нардеп розказав, як Москва блокує автокефалію Української церкви

  За словами Єленського, Вселенський Патріарх може ухвалити важливе для України рішення у травні

  За звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія Верховна Рада проголосує ймовірно вже у четвер, 19 квітня. Про це заявив член Комітету ВР з питань культури і духовності, представник фракції «Народний фронт» Віктор Єленський.

  За словами нардепа, Вселенський Патріарх може ухвалити важливе для України рішення на найближчому Синоді, що відбудеться у травні.

  У той же час Єленський зауважив, що офіційна Москва та РПЦ будуть протидіяти такому рішенню Вселенського Патріарха, «аби за будь-яку ціну не допустити незалежності Української православної церкви».

  «Москва постійно, масштабно і дуже наполегливо опирається та блокує всі без винятку спроби та намагання України та українських православних здобути автокефальний статус. Цим займається російська дипломатія, російські спецслужби та адміністрація президента Російської Федерації. І вони це не приховують. Вони вважають, що це один з важливих зовнішньополітичних векторів діяльності Російської Федерації – блокувати Україну, в тому числі у церковному питанні», - підкреслив нардеп.

  У той же час, як додав Єленський, Вселенський Патріарх Варфоломій вважає ненормальною ситуацію, коли мільйони українців «не вважаються такими, що перебувають за спасительною огорожею церкви тільки тому, що вони не хочуть підпорядковуватися і йти у фарватері політики патріарха московського Кирила, який в свою чергу йде в фарватері кремлівської пропаганди і взагалі кремлівської політики».

  Нагадаємо, президент України Петро Порошенко написав офіційне звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія І із проханням надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні і попросив Верховну Раду підтримати відповідне звернення.

  Порошенко розраховує, що рішення щодо надання Томосу про автокефалію православній церкві в Україні буде прийняте до 1030-річчя Хрещення України-Русі.

  Читайте також:

  Олександр Саган: Помісна церква – нині це життєва необхідність для України

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ