«Опора» визначила найпродуктивніших депутатів Ради

  99 народних депутатів продемонстрували нульовий показник продуктивності законотворчої роботи протягом 2 років
  За даними громадського моніторингу діяльності українського парламенту, найпродуктивнішими народними депутатами Верховної Ради за 2 роки стали Богдан Онуфрик («БПП») з показником 57% продуктивності (кількість ініційованих законопроектів, які стали законами), Вікторія Сюмар («Народний фронт») - 42%, та Гліб Загорій
  • 2 Грудня, 2016, 11:55
  • Розсилка
  Верховна Рада
  Верховна Рада

  99 народних депутатів продемонстрували нульовий показник продуктивності законотворчої роботи протягом 2 років

  За даними громадського моніторингу діяльності українського парламенту, найпродуктивнішими народними депутатами Верховної Ради за 2 роки стали Богдан Онуфрик («БПП») з показником 57% продуктивності (кількість ініційованих законопроектів, які стали законами), Вікторія Сюмар («Народний фронт») - 42%, та Гліб Загорій («БПП») з показником 38%. Про це повідомляє сайт Громадської мережі «Опора».


  28_03

  Водночас, 99 народних депутатів, незважаючи на значну кількість ініційованих законопроектів, продемонстрували нульовий показник продуктивності законотворчої роботи протягом 2 років. Антилідерами є представники «Опозиційного блоку» Наталія Королевська (жоден з 97 законопроектів не став законом), Юрій Солод (79 безрезультативних законопроектів), Дмитро Шпенов (69) та позафракційний Євгеній Мураєв (90).  Загалом, за дворічними показниками ефективності законотворчої роботи та законодавчої спроможності Верховна Рада VIII скликання, за даними моніторингу, виглядає дещо краще за Раду VII скликання, однак поступається парламентам давніших скликань.

  Так, лише 11% законопроектів із зареєстрованих протягом 2 років, стали законами. Як і за попередніх скликань, Президент і Уряд більш продуктивні в законотворчій роботі, порівняно з депутатами. 81% ініційованих Президентом та 29% урядових законопроектів стали законами. Натомість серед зареєстрованих депутатами законопроектів лише кожен 15-й набув чинності. У розрізі фракцій найменш продуктивними були представники «Опозиційного блоку» (3,6%), а максимальний показник серед колег показали депутати з Радикальної партії (13,8%). Втім, депутати не меншою мірою відповідальні за вироблення поточної політики та оновлення правового поля, ніж уряд чи Президент, – з 516 законів, прийнятих поточним скликанням, 51% був розроблений депутатами.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ