Парламент Каталонії проведе засідання щодо незалежності, попри забору суду

  Секретар зовнішніх та інституційних відносин Каталонії вважає, що криза буде вирішена політикою, а не через суд
  Парламент Каталонії в понеділок, 9 жовтня, все ж проведе дебати, які можуть призвести до проголошення декларації про незалежність, незважаючи на заборону Конституційного суду Іспанії. Про це повідомив секретар зовнішніх та інституційних відносин Каталонії Рауль Ромева. «Парламент матиме дискусію, парламент зустрінеться. Це будуть дебати, і
  • 7 Жовтня, 06:26
  • Розсилка
  Каталонський парламент
  Каталонський парламент

  Секретар зовнішніх та інституційних відносин Каталонії вважає, що криза буде вирішена політикою, а не через суд

  Парламент Каталонії в понеділок, 9 жовтня, все ж проведе дебати, які можуть призвести до проголошення декларації про незалежність, незважаючи на заборону Конституційного суду Іспанії.

  Про це повідомив секретар зовнішніх та інституційних відносин Каталонії Рауль Ромева.

  «Парламент матиме дискусію, парламент зустрінеться. Це будуть дебати, і це важливо», - сказав він в інтерв’ю телеканалу BBC.

  Також секретар зазначив, що криза буде вирішена політикою, а не через суд.

  За словами Ромева, в понеділок регіональний парламент Каталонії має прийняти рішення про незалежність.

  Напередодні екс-голова уряду Каталонії заявив, що регіон ще не готовий до реальної незалежності.

  Нагадаємо, на референдумі в Каталонії, який відбувся 1 жовтня, за незалежність регіону від Іспанії проголосували 90,18% , при явці в 43%.  Мадрид не визнав голосування. Всього на референдумі проголосували 2,3 млн виборців з 5,3 млн.

  Поки що майбутнє регіону залишається невизначеним. Лідер Каталонії Карлес Пучдемон планує звернутися до нації у вівторок, 10 жовтня. На 9 жовтня в парламенті Каталонії запланований розгляд питання про оголошення незалежності регіону від Іспанії. Проте Конституційний суд Іспанії заборонив парламенту Каталонії проводити засідання.

  Як відомо, 1 жовтня в Каталонії відбувся референдум про від’єднання. Мадрид намагався його зупинити за допомогою силовиків. Повідомлялося, що 844 особи постраждали в зіткненнях з поліцією в день проведення референдуму про незалежність Каталонії.

  Голова Женералітету (виконавчої влади) Каталонії Карлес Пучдемон заявив, що в найближчі дні він передасть в регіональний парламент результати голосування про незалежність від Іспанії для того, щоб привести в дію механізм закону про референдум.

  Як відомо, Єврокомісія не визнала каталонський референдум про незалежність.

  Україна також вважає нелегітимним проведений каталонською владою референдум.

  МВС Іспанії заявляє про 431 пораненого поліцейського під час сутичок з прибічниками референдуму.

  Джерело: УНН

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ