Перекази з РФ знайшли «шпаринку» в українських санкціях

Перекази з РФ знайшли «шпаринку» в українських санкціях

Російські платіжні системи діють тепер через посередника, зареєстрованого в Грузії

Російські платіжні системи знайшли спосіб залишитися в Україні після того, як 26 жовтня Нацбанк України (НБУ) заборонив їхню діяльність на рік через введення санкцій.

Про це повідомляють «Вєдомості».

«Золота корона» здійснює перекази до України через партнера IntelExpress. Отримати відправлений через «Золоту корону» переказ можна в шести банках в Україні, серед них і один з найбільших банків – Ощадбанк», – пише видання.

Заборона торкнулася шести систем: Anelik, Blizko (система «Связь-банка»), «Колібрі» (система «Сбєрбанку»), «Юністріма», «Золотої корони» і «Лідера».

За даними НБУ, IntelExpress зареєстрована в Грузії.

Через IntelExpress вже майже рік працює і інша російська система грошових переказів - Contact. Восени 2015 р ЦБ відкликав ліцензію у «РСБ 24», який був єдиним зареєстрованим на території України розрахунковим банком Contact, через вимоги НБУ система не могла зареєструвати новий банк і стала працювати через партнера IntelExpress.

У колл-центрах двох інших систем – «Колібрі» і «Лідера» – заявили, що перекази зараз неможливі, в їхніх прес-службах це підтвердили. Співробітник колл-центру Anelik розповів, що переклади на Україну можливі тільки на карти Visa, «Юністрім» працює за таким же принципом, але тільки з картами Mastercard, в обох випадках можна відправити кошти готівкою, однак зарахування відбувається тільки на карту. Прес-служби цих систем на запит не відповіли. У колл-центрі платіжної системи Blizko повідомили, що переклади можливі через систему «Пошти Росії» – «Форсаж». Представник Blizko назвав таку рекомендацію проявом турботи про клієнтів. «Ми опрацьовуємо різні варіанти відновлення роботи сервісу, але поки про успіхи говорити зарано», – заявив представник платіжної системи «Лідер».

У Росії залишиться сітка російських систем – українські сюди не прийдуть, а в Україні російські системи будуть працювати через партнерів, зазначила голова правління російського НП «Національна платіжна рада» Алма Обаева. Вона визнала, що за таких умов російські системи змушені будуть віддавати до 50% доходу партнерам.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: