рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Представник президента в Раді: Конституція буде змінена

  • Розсилка
  <span>Представник президента України у Верховній Раді Руслан Стефанчук</span> - Представник президента в Раді: Конституція буде змінена
  Представник президента України у Верховній Раді Руслан Стефанчук
  Фото: Главком

  За словами Стефанчука, Конституцію України почнуть змінювати з розділу про права і свободи громадян

  Конституцію України буде змінено. Про це заявив представник президента Володимира Зеленського у Верховній Раді Руслан Стефанчук в інтерв'ю «РБК-Україна».

  «Конституція буде змінена, але чи буде вона змінена в якійсь частині або в цілому, можливо, на референдумі – усе це питання дискусії. Ми збираємося відновити конституційну комісію, тому що президент і влада повинні задавати напрям, а саме професіонали повинні формувати структуру й логіку. Раніше всі зміни вносилися в розділи повноважень Ради і президента, а ми повинні починати з розділу про права і свободи громадян», – заявив Стефанчук.  Він додав, що в Конституції «маса декларативних прав, які абсолютно не мають ні механізму реалізації, ні механізму захисту цих прав».

  «Це треба міняти», – сказав представник президента в парламенті.

  Конституцію України ухвалили у 1996 році, до неї сім разів вносили зміни. Останні – в лютому 2019 року, коли в Основному законі закріпили стратегічний курс України на набуття повноправного членства в Європейському союзі та НАТО.

  Як повідомлялось, Стефанчук заявив, що голова держави не виключає запровадження двопалатного парламенту. Представник президента у Верховній Раді заявив, що змішана система виборів - велика біда українського парламенту. При цьому він зазначив, що переформатування парламенту не відбудеться найближчим часом.


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ