Радіостанції збільшують квоти на українські пісні до 30%

Радіостанції збільшують квоти на українські пісні до 30%

Ведення передач державною мовою тепер має становити щонайменше 55%

В Україні розпочинається черговий етап впровадження закону про квоти україномовних пісень і передач на радіо.

Згідно з перехідними положеннями закону №1421-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо частки музичних творів державною мовою у програмах телерадіоорганізацій» з 8 листопада радіостанції зобов’язані транслювати у часових проміжках з 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00 щонайменше 30% пісень українською мовою (раніше було 25%).

Окрім того, ведення передач державною мовою тепер має становити щонайменше 55% (замість попередніх 50%).

Раніше член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України Сергій Костинський повідомив, що українські радіостанції готові до збільшення квоти на українські пісні до 30% з 8 листопада 2017 року.

Нагадаємо, 8 листопада 2016 року набув чинності закон «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)». Згідно з документом квота на пісні українською мовою у радіоефірі вводиться поступово: протягом першого року їх має бути щонайменше 25%, другого – 30%, третього – 35%. Натомість квота на українську мову ведення ефіру у перший рік дії закону становить 50%, у другий – 55%, у третій – 60%.

У Нацраді прогнозують, що збільшення мовних квот із 8 листопада 2017 року спричинить зростання середнього показника ротації україномовних пісень до 37% в ефірі загальнонаціональних радіостанцій.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: