Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Столтенберґ: Україна сама вирішить, чи подавати їй заявку у НАТО

  • Розсилка
  Керівник НАТО Єнс Столтенберґ - Столтенберґ: Україна сама вирішить, чи подавати їй заявку у НАТО
  Керівник НАТО Єнс Столтенберґ

  Генеральний секретар НАТО зауважує, що на нинішньому етапі важливим є те, що Україна зосереджена на реформах своєї системи безпеки й оборони

  Україна сама має визначитися, чи подавати їй заявку на приєднання до НАТО і яким способом їй визначатися із курсом на євроатлантичну інтеграцію, заявив керівник НАТО Єнс Столтенберґ напередодні зустрічей у брюссельській штаб-квартирі голів зовнішньополітичних відомств держав альянсу. Політика «відкритих дверей» НАТО буде одним із пунктів порядку денного цих міністерських зустрічей.

  «Україні самій вирішувати, чи ставати їй знову країною-претендентом і чи подавати їй заявку на приєднання до НАТО. Також їй вирішувати, чи проводити з цього приводу референдум, а чи визначатися якимось іншим шляхом. Це національне рішення України», – заявив голова Північноатлантичного альянсу.

  Водночас, чи має далі НАТО далі розширюватися чи приймати до свого складу нових членів, вирішують не лише країни-претенденти на вступ, але й 29 держав-союзниць, пояснив Столтенберґ, додаючи, що це рішення ухвалюється консенсусом, а факт цьогорічного приєднання Чорногорії свідчить про те, що двері організації залишаються відчиненими.

  Генеральний секретар НАТО зауважує, що на нинішньому етапі важливим є те, що Україна зосереджена на реформах своєї системи безпеки й оборони.

  «Важливо те, що Україна наразі зосереджена на реформах. І незалежно від питання членства, реформи українських оборонних і безпекових установ, модернізація Збройних сил, все її практичне співробітництво із НАТО та її державами-союзницями є важливими. Це зміцнить Україну, зробить її витривалішою, а це в свою чергу буде значним досягненням і у сенсі членства», – заявив Єнс Столтенберґ.

  Наприкінці минулого тижня президент України Петро Порошенко анонсував у «скорому досяжному майбутньому» референдуми про членство в НАТО і ЄС.

   

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ