The Economist: Штучний інтелект створить для людей нові види роботи

The Economist: Штучний інтелект створить для людей нові види роботи

Штучний інтелект знищить деякі форми роботи, яку буде виконувати програмне забезпечення. Але він також створить попит на інші види електронної роботи

Коли перші друковані книги з ілюстраціями почали з'являтися у 1470-х роках у німецькому місті Аугсберг, гравірувальники почали виступати проти. Боячись втратити роботу, вони буквально зупиняли друкарські верстати. Насправді ж попит на їхні послуги через появу друкованих книг збільшився, адже комусь потрібно було ілюструвати їх.

Страх через вплив технологій на працевлаштування час від часу спливає на поверхню. Останні занепокоєння викликані появою штучного інтелекту. Але, знову ж таки, технології лише створюють попит на роботу. Про це пише The Economist, додаючи, що все більше людей надають електронні послуги онлайн через дещо, що називають «людською хмарою». Самі того не розуміючи, багато хто робить це, відповідаючи на запит штучного інтелекту.

Згідно з даними Світового банку, більше 5 мільйонів людей вже пропонують свої послуги віддалено через майданчики, такі як Freelancer.com чи UpWork. Вони виконують широкий спектр завдань: від розробки інтернет-сайтів до складання юридичних документів. За це люди отримують зазвичай кілька доларів на годину. В 2016 році в цілому такі доходи склали близько 6 мільярдів доларів, згідно з дослідженням компанії Staffing Industry Analysts. Також додатковий заробіток можна отримати на Mechanical Turk - сервісі, яким керує Amazon. Близько 500 тисяч людей на цьому сайті розшифровують шматки аудіозаписів, отримуючи кілька центів за кожне завдання.

Багато великих технічних компаній наймають через аутсорс-фірми тисячі людей, які наглядають за їхніми сервісами, контролюючи якість. У Google є армія з 10 тисяч «оцінювачів», які переглядають відео на YouTube чи тестують нові сервіси. У Microsoft є Universal Human Relevance System, яка щомісяця виконує мільйони мікрозавдань, таких як перевірка результатів пошукових алгоритмів.

Кількість таких людей на службі техкомпаній буде збільшуватися. Одна з причин - зростання попиту на «модерацію контенту». Новий закон у Німеччині вимагає від соцмереж за 24 години видаляти будь-який незаконний контент, такий як розпалювання ворожнечі чи заперечення Голокосту. При цьому, компаніям погрожують великими штрафами. Facebook вже оголосив, що збільшить кількість своїх модераторів у світі.

Штучний інтелект знищить деякі форми роботи, яку буде виконувати програмне забезпечення. Але він також створить попит на інші види електронної роботи. Технології можуть обчислювати великі масиви даних і математичних розрахунків, але вони також залежать від очищення даних людьми.

Приміром, автономним автомобілям для розпізнання дорожніх знаків і пішоходів потрібні алгоритми, треновані за допомогою великої кількості відео. І ці відео повинні мати відмітки, зроблені вручну, які б дали зрозуміти машині, де знаки, а де люди. Таку роботу вже роблять тисячі людей. А коли алгоритм запрацює, люди повинні простежити, чи він правильно виконує своє завдання.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: