У Мін'юсті розповіли про можливу екстрадицію Саакашвілі до Грузії
Заступник голови Мін'юсту здивований, чому Саакашвілі досі не звернувся до українського суду та не оскаржив указ Порошенка про позбавлення його громадянства України
У документах, які надійшли щодо колишнього грузинського президента і екс-голови Одеської ОДА Михайла Саакашвілі, вказано, що в Грузії розглядаються кримінальні справи щодо нього. Це не є черговим етапом у проведенні екстрадиції, і в цьому етапі Міністерство юстиції участі не бере. Про це заявив заступник голови Мін'юсту Денис Чернишов в ефірі «112 Україна».
«Нічого в Україні не сталося, крім переходу Саакашвілі через кордон. Ті документи, які до нас прийшли, до нас і до Генпрокуратури щодо Саакашвілі, вони говорять про те, що в Грузії розглядаються кримінальні справи щодо нього. Це ще не черговий етап у проведенні екстрадиції, і в цьому етапі Мін'юст не бере участі. Це якби Саакашвілі був засуджений в Грузії за тими статтями, які назвав у своїй конференції Пєтухов, тоді б це була часткова прерогатива Мін'юсту», - заявив він.
Він зазначив, що Саакашвілі у праві звернутися до українського суду й оскаржити указ президента про позбавлення його громадянства України.
«У нього є таке право. Чому він не скористався цим правом - ось у цьому питання», - додав Чернишов.
Наразі відомо, що екстрадиційна перевірка щодо Саакашвілі ще не завершена.
Нагадаємо, екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі перейшов польсько-український кордон ввечер 10 вересня. Кордон прикордонників прорвали прихильники Саакашвілі, які буквально внесли його на український бік кордону.
Генпрокурор пообіцяв притягнути до відповідальності організаторів прориву кордону в «Шегинях» та заявив, що прихильники Саакашвілі знищують державу. Поліція відкрила кримінальне провадження.
Саакашвілі натомість заявляє, що він і його прихильники не порушували закон на пункті пропуску «Шегині».
Відомо, що Саакашвілі й депутати не проходили прикордонний контроль. Політика вже внесли в «чистилище» «Миротворця».
Держприкордонслужба готує матеріали для прокуратури по трьох епізодах прориву.
У МВС запевняють, що під час інциденту з проривом кордону прихильниками Михайла Саакашвілі тілесні ушкодження отримали 11 бійців Національної поліції та п’ять працівників Держприкордонслужби.
12 вересня Саакашвілі підписав протокол про вчинення адміністративного правопорушення і заперечення до нього.
Суд розгляне прорив Саакашвілі через кордон 18 вересня.
Також стало відомо, яке покарання загрожує Саакашвілі.
Як відомо, Саакашвілі позбавили українського громадянства.
У Генпрокуратурі України повідомили, що отримали копію запиту грузинських компетентних органів на видачу Михайла Саакашвілі Грузії.
Саакашвілі припускав, що після його повернення в Україну його спробують викрасти й видати грузинській владі.
Саакашвілі вказав, що буде через суд намагатися повернути собі громадянство України і хотів би бути присутнім на судовому процесі.
Коментарі — 0