Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Україна укладе «охоронну угоду» із Вселенським патріархатом щодо Андріївської церкви

  • Розсилка
  <span>Андріївська церква в Києві</span> - Україна укладе «охоронну угоду» із Вселенським патріархатом щодо Андріївської церкви
  Андріївська церква в Києві

  Андріївська церква після передачі в користування Вселенському патріархату залишиться у власності держави

  Україна укладе із Вселенським патріархатом «охоронну угоду» щодо Андріївської церкви, яку раніше Верховна Рада передала в користування Константинополя.

  Про це в ефірі на Громадському повідомив радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко.

  За його словами, Андріївська церква після передачі в користування Вселенському патріархату залишиться у власності держави.

  «Також, оскільки це є пам’ятка (архітектури та монументального живопису — ред.), буде ухвалено так звану «охоронну угоду» між державою та Вселенським патріархатом щодо використання цього об’єкта, що передбачатиме якраз збереження її як пам’ятки, умови використання, обережного поводження з іконами та всіма об’єктами історико-культурної спадщини, які знаходяться в самій церкві, щодо режиму використання самої церкви і подібного», — пояснив Павленко.

  Як відомо, 18 жовтня Верховна Рада передала Андріївську церкву в постійне користування Вселенському патріархату.

  Раніше представник президента України у Верховній Раді Ірина Луценко заявила, що президент пропонує передати у постійне користування Андріївську церкву Вселенському патріарху.

  Константинопольському патріарху потрібно було передати храм на Подолі, заявила мистецтвознавиця Діана Клочко.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ