Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  В Антикорупційній прокуратурі пояснили закриття провадження проти Дзензерського

  • Розсилка
  Нардеп Денис Дзензерський - В Антикорупційній прокуратурі пояснили закриття провадження проти Дзензерського
  Нардеп Денис Дзензерський

  В САП заявляють про наявність обставин, які виправдовують депутата

  У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП) заявляють, що рішення про закриття кримінального провадження стосовно народного депутата від «Народного фронту» Дениса Дзензерського прийнято законно.

  Про це йдеться в коментарі САП у Facebook з приводу повідомлення Національного антикорупційного бюро про закриття провадження за невнесення Дзензерським в щорічні декларації відомостей про фінансові зобов'язання на загальну суму понад 4 млрд грн.

  Так, в САП заявляють про наявність обставин, які виправдовують депутата.

  «Досудове розслідування повинно здійснюватися об'єктивно і всебічно, а сторона звинувачення, до якої процесуальний закон відносить, в тому числі і слідчого (детектива), враховувати також і обставини, які виправдовують особу. Тому неврахування таких обставин свідчить лише про однобічність, упередженості і заангажованості розслідування», - наголошується в коментарі.

  В САП відзначили, що кримінальне провадження щодо Дзензерського було розпочато не детективами, а прокурором за результатами розгляду відповідної заяви представника банківської установи після того, як за результатами першого заяви, направленої в НАБУ, детективи не внесли інформацію до ЄРДР.

  «Дійсно, в ході розслідування встановлено, що на момент початку електронного декларування стосовно депутата було прийнято ряд судових рішень, які набрали законної сили станом на звітний період 2015 року, про стягнення з нього як з поручителя, заборгованості, яка сягала близько 4 мільярдів гривень», - заявили в антикорупційній прокуратурі. У той же час в САП підкреслили, що закон не містить окремого підстави виникнення фінансових зобов'язань договору поруки.

  Згідно з повідомленням, прокурор у лютому 2017 року отримав консультаційне роз'яснення НАПК, згідно з яким агентство вважає необхідним декларувати як фінансове зобов'язання стягнення з особи як з поручителя заборгованості за кредитним договором. В САП зазначають, що відповідне подання прокурора про надання дозволу на притягнення народного депутата до кримінальної відповідальності не підтримав генеральний прокурор України Юрій Луценко.

  У ГПУ вказали на недоліки подання, в тому числі на можливе необґрунтоване віднесення стороною обвинувачення до фінансових зобов'язань поручителем обов'язку сплатити заборгованості за кредитним договором.

  В САП додали, що, закриваючи кримінальне провадження, прокурором - процесуальним керівником врахована також і позиція Верховного суду України з приводу того, що чинне законодавство не пов'язує припинення зобов'язання з ухваленням судового рішення чи відкриттям виконавчого провадження з його примусового виконання, а наявність судових актів про стягнення заборгованості не припиняє грошових зобов'язань боржника та не виключає його відповідальності за порушення строків розрахунків.

  Нагадаємо, 24 липня Спеціалізована антикорупційна прокуратура  закрила кримінальне провадження за фактом невнесення народним депутатом Денисом Дзензерський (фракція «Народний фронт») в електронні декларації за 2015 і 2016 роки відомостей про фінансові зобов'язання на понад 4 млрд грн.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ