В МЗС підтвердили погрози з боку РФ щодо ракетних випробувань біля Криму

  Українське МЗС уже підготувало ноту з категоричним протестом і направить її російській стороні найближчим часом
  У Міністерстві закордонних справ України підтвердили, що з боку Росії надходили погрози застосувати силу в разі проведення Україною ракетних навчань біля Криму. Про це повідомила речниця МЗС Мар'яна Беца. За її словами, було декілька нот і листів від МЗС і Міноборони Росії, в яких зазначалося, що заплановані навчання нібито порушують суверенітет
  • 30 Листопада, 2016, 22:18
  • Розсилка

  Українське МЗС уже підготувало ноту з категоричним протестом і направить її російській стороні найближчим часом

  У Міністерстві закордонних справ України підтвердили, що з боку Росії надходили погрози застосувати силу в разі проведення Україною ракетних навчань біля Криму.

  Про це повідомила речниця МЗС Мар'яна Беца.

  За її словами, було декілька нот і листів від МЗС і Міноборони Росії, в яких зазначалося, що заплановані навчання нібито порушують суверенітет Росії і міжнародне право, і також вказувалась готовність відповісти на ці випробування.

  Беца повідомила, що українське МЗС уже підготувало ноту з категоричним протестом і направить її російській стороні найближчим часом.

  «Наша позиція – це суверенна територія України, і всі ракетні навчання і випробування проводяться виключно в межах українського законодавства та норм міжнародного права. Зокрема, вони проводяться відповідно до статей 1 і 2 Чиказької конвенції про міжнародну цивільну авіацію від 1944 року в межах сухопутних, морських та повітряних просторів під суверенітетом України», – наголосила вона.

  Крім того, вона повідомила, що МЗС України звернеться до світового співтовариства з цього приводу.

  «Ми, звичайно, поінформуємо міжнародне співтовариство про такі дії російської сторони і про загрозу застосування сили проти підрозділів Збройних сил України, що перебувають на території України», – сказала Беца.

  Нагадаємо, у період з 1 по 2 грудня 2016 року, у південній частині України відбудуться науково-дослідницькі навчання Повітряних Сил Збройних Сил України, під час яких будуть проведені повітряні стрільби.

  РФ звинувачує Україну в намірі провести ракетні стрільби в районі анексованого Криму. Про це йдеться в заяві федерального агентства повітряного транспорту Росії (Росавіації). У Росії зажадали негайно скасувати дане рішення.

  За словами секретаря РНБО України, відповідно до всіх міжнародних угод, суверенний повітряний простір РФ у Чорному морі закінчується посередині Керченської протоки. «У цьому районі Україна не планує здійснювати ракетні випробування. Вся інша територія на захід від Керченської протоки є суверенним повітряним простором України», - зазначив Олександр Турчинов, додавши, що ракетні випробування Україна здійснює в межах всіх міжнародних зобов'язань та договорів.

  Після цього Росія прогрозила збивати українські ракети під час проведення навчань та знищувати ракетні установки. Крім того, сьогодні стало відомо, що Росія перекинула в окупований Крим зенітно-ракетний комплекс С300-ВМ. Це система ППО з можливістю боротьби з балістичними ракетами малої і середньої дальності (до 2500 км). У відповідь на це наше Міноборони заявило, що Україна не збирається скасовувати навчань і сама вирішуватиме, що їй робити на своїй території.

  Детальніше читайте в інтерв’ю Дмитра Тимчука «Главкому»

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ