Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  В ООН ухвалили оновлений проект резолюції щодо окупованого Криму

  • Розсилка
  В ООН ухвалили оновлений проект резолюції щодо окупованого Криму

  В результаті голосування 71 країна виступила за прийняття документа

  У Нью-Йорку 14 листопада, на засіданні Третього комітету Генеральної асамблеї ООН, ухвалили оновлений проект резолюції з прав людини в окупованому Криму.

  В результаті голосування 71 країна виступила за прийняття документа, 25 - проти і 77 утрималися. Проти виступили Білорусь, Венесуела, Північна Корея та інші країни.

  Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, що знаходиться в складі української делегації в Нью-Йорку, на засіданні Третього комітету Генеральної асамблеї ООН заявив, що Росія продовжує явні порушення своїх зобов'язань як держави, що окуповує Крим. За його словами, кримчани живуть в страху бути названими екстремістами, терористами або українськими шпигунами, що означає для них кримінальне переслідування.

  Російський представник назвав документ «відірваним від реальності» і черговою спробою України змінити статус Криму «всупереч ухваленому на референдумі рішенням народу в Криму».

  У складі української делегації на засідання Генеральної асамблеї ООН прибули члени Меджлісу кримськотатарського народу, в тому числі народний депутат України Мустафа Джемілєв, українські дипломати і правозахисники.

  Оновлену резолюцію з прав людини в Криму Україна внесла до секретаріату Третього комітету Генасамблеї ООН в жовтні 2017 року. У документі міститься вимога до Росії виконати тимчасові заходи рекомендацій Міжнародного суду ООН про скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу в Криму і забезпечити навчання українською і кримськотатарською мовами на півострові.

   

   

  Джерело: Радіо Свобода

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ