Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  В уряді пояснили, для чого об’єднали Мінекономіки з Мінагрополітики

  • Розсилка
  Міністерства об'єднали для ефективного проведення земельної реформи - В уряді пояснили, для чого об’єднали Мінекономіки з Мінагрополітики
  Міністерства об'єднали для ефективного проведення земельної реформи

  В уряді ще планують проводити переговори з аграрним бізнесом щодо моделі такого об'єднання міністерств

  Міністерство економічного розвитку та торгівлі об’єднали із Міністерством аграрної політики. В новому уряді вважають, що це сприятиме ефективнішому проведенню земельної реформи.

  Про це йдеться у повідомленні прес-служби Мінекономіки.

  «Об’єднання має на меті пришвидшення реалізації ключових реформ, таких як: приватизація державних підприємств, запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення, детінізація аграрних ринків та земельних відносин, лібералізація трудових відносин — збільшення кількості легальних робочих місць, розширення доступу до міжнародних ринків, перезавантаження системи професійного навчання, модернізація підходів до наукових досліджень та запровадження інновацій в аграрному секторі», — повідомили у Мінекономіки.  Водночас в уряді ще планують проводити переговори з аграрним бізнесом щодо моделі такого об'єднання міністерств. Зокрема, там заявляють, що об'єднання не має вплинути на циклічність діяльності агробізнесу в Україні.

  «Безумовно, об’єднання міністерств носить не лише бюрократичний, а і стратегічний характер. І в цьому стратегічному вимірі нам критично почути ключових стейкхолдерів. З огляду на це, ми плануємо проведення координаційної зустрічі з представниками аграрного сектору для визначення больових точок і перспектив», — повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

  Нагадаємо, що ввечері 29 серпня народні депутати підтримали кандидатури членів уряду, запропоновані прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком.

  Раніше депутати призначили Олексія Гончарука на посаду прем'єр-міністра, Андрія Загороднюка — міністром оборони, а Вадима Пристайка — міністром закордонних справ.

  8 серпня президент Володимир Зеленський заявив, що земельну реформу в Україні проведуть вже у 2019 році, а ринок землі запустять у 2020 році.

  Зазначимо, що за розрахунками Світового банку, відсутність ринку землі в Україні знижує зростання ВВП країни на 1% щороку.

  Нагадаємо, що раніше президент України Володимир Зеленський виступив за скасування мораторію на продаж землі та відкриття ринку сільськогосподарських земель в Україні.

  Зазначимо, що через заборону на продаж сільськогосподарської землі в Україні (дію мораторію на продаж) єдиним способом передати землю іншій зацікавленій особі за винагороду є її здача в оренду. Договори на оренду землі зазвичай є довгостроковими та укладаються в середньому на 8-10 років. При цьому, вартість оренди земельних паїв є заниженою, а ринок — неконкурентним, адже, як правило, на оренду паїв претендує лише один орендар, який і диктує ціну.

  Нагадаємо, що Рада проголосувала за продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі 20 грудня 2018 року. Це рішення підтримав 231 депутат. У Мінекономіки рекомендували президенту цей закон заветувати. Президент підписав закон 4 лютого 2019 року.

  22 травня 2018 року стало відомо, що Європейський суд з прав людини визнав мораторій на продаж землі в Україні таким, що порушує права людини та рекомендував скасувати його.

  19 вересня українська юридична компанія, керуючись рішенням ЄСПЛ, подала до суду на нотаріуса, який відмовив у оформленні угоди на купівлю-продаж землі через мораторій. Юристи стверджують, що в Україні діє принцип верховенства міжнародного права над українським, таким чином, рішення Європейського суду має більшу силу, ніж положення Земельного кодексу про заборону на продаж землі.

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ