Ярославський купить пакет акцій ХТЗ, про відмову від яких оголосив Вольф
Наразі на Харківському тракторному заводі проводиться комплекс санаційних заходів, спрямованих на відновлення виробництва
Олександр Ярославський, власник і президент групи DCH, придбає пакет акцій ПАТ «Харківський тракторний завод», від ідеї придбання якого в нинішніх політико-економічних умовах, судячи з публікацій європейської преси, відмовився австрійський інвестор Зігфрід Вольф. Про це офіційно оголошено в прес-релізі DCH, оприлюдненому ввечері в середу, 12 жовтня.
«Група DCH Олександра Ярославського, офіційно повідомляє про початок процесу придбання додаткової кількості акцій ПАТ« Харківський тракторний завод »(ХТЗ) в розмірі 29% статутного фонду. Йдеться про пакет, який до недавнього часу мав намір сформувати австрійський інвестор Зігфрід Вольф для досягнення цільової структури власності. За домовленістю сторін умови придбання даного пакета є конфіденційними », - сказано в поширеному DCH повідомленні.
Нагадаємо, що напередодні австрійські видання опублікували заяву самого Зігфріда Вольфа, який інвестував капітал в ХТЗ раніше Олександра Ярославського і запросив того стати соакціонером.
За останні кілька місяців Група DCH пана Ярославського і я разом намагалися завершити операцію з придбання частки в XТЗ. Наша мета полягала в тому, щоб відновити виробництво на XTЗ, яке було серйозно пошкоджено і доведено до межі банкрутства безвідповідальними діями української влади. Останнім часом для мене стало очевидним, що, не дивлячись на наші спільні зусилля, безпрецедентна кампанія тиску проти XTЗ, запущена деякими українськими урядовцями, не закінчиться. Український Антимонопольний комітет відхилив клопотання DCH на схвалення придбання контрольного пакету акцій заводу три рази. Оскільки схвалення Антимонопольного комітету було попередньою умовою для завершення мною угоди з придбання моєї міноритарної частки в XTЗ, я можу інтерпретувати це тільки як прояв відсутності інтересу з боку української влади в залученні кращих європейських ділових практик, а також відкрите нехтування інтересами іноземних інвесторів. У світлі цього я вирішив - з жалем - не завершувати операцію з придбання міноритарного пакету акцій Харківського тракторного заводу», - цитує інвестора видання FriedlNews.
Як повідомляла раніше прес-служба DCH, в даний час на заводі проводиться комплекс санаційних заходів, спрямованих на відновлення виробництва. Олександр Ярославський, власник DCH і ключовий інвестор ХТЗ, забезпечив погашення працівникам підприємства 20 млн. грн. заборгованості по заробітній платі, що виникла під час дії «силовиків» 4,5-місячного простою. Група DCH відкрила заводу кредитну лінію в розмірі 400 млн. грн. для фінансування робіт по запуску, ряд виробничих служб почали роботу, ведеться відновлення господарських зв'язків з постачальниками і партнерами.
Нагадаємо також, що про неприпустимість тиску на підприємство раніше неодноразово заявляли українські чиновники найвищого рівня, а питання його розвитку з Олександром Ярославському підіймали на зустрічах попередній посол США в Україні Джеффрі Пайетт і нинішній Марі Йованович. Так, на недавньому Міжнародному економічному форумі «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!» міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив:«Завод зараз не працює нормально. Ярославський придбав пакет акцій ХТЗ, він його піднімає (а для нього це «підйомна вага»), але підняти він не може. Тому що третій місяць у нас знаходиться державна служба, яка задає «тисячу і одне питання». В результаті кілька тисяч чоловік найбільшого промислового гіганта країни змушені «простоювати» ... Я думаю, що за підсумками обговорення у президента України, яке було кілька днів тому, ми цю проблему швидко вирішимо».
Ще раніше керівництво підприємства зустрічалося з першим заступником генерального прокурора України Дмитром Сторожуком, якому глава ГПУ Юрій Луценко доручив вивчати всі факти тиску на вітчизняний бізнес, що надходять безпосередньо від підприємців і підприємств.
Джерело: РБК-Україна
Коментарі — 0