рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Зеленський може не класти руку на Пересопницьке Євангеліє під час інавгурації, - експерт

  • Розсилка
  Новообраний президент Володимир Зеленський - Зеленський може не класти руку на Пересопницьке Євангеліє під час інавгурації, - експерт
  Новообраний президент Володимир Зеленський
  Ілюстративне фото

  Протоколіст Ладний окремо пояснив, чому булаву, як символ спадкоємності, не передає попередній президент

  Президент України на інавгурації має присягати на Конституції, а Пересопницьке Євангеліє це традиція, але класти на нього руку не є обов’язковою вимогою. Про це в інтерв’ю «Главкому» розказав дипломат, екс-заступник глави АП - керівник управління державного протоколу і церемоніалу, екс-керівник протоколу прем'єр-міністра Віктора Януковича Юрій Ладний. Так фахівець прокоментував питання, як співвідноситься віросповідання новообраного президента, а Зеленський має єврейське походження, і традиції інавгурації українських президентів.  «У постанові парламенту вказано, що новообраний президент покладає руку на Конституцію України  і, за бажанням, що вказано в дужках, на Пересопницьке Євангеліє. Відтак, присутність цієї історичної пам‘ятки старослов‘янського друку ХVІ ст. не є обов‘язковим елементом присяги.», - пояснив протоколіст.

  «Пересопницьке Євангеліє набагато масивніше і об’ємніше видання за Конституцію. Тобто людині вкрай незручно класти руку одночасно і рівномірно на обидва видання. Ось чому відбуваються репетиції урочистого засідання, щоб новообраний президент міг прилаштуватися, як краще покласти руку, адже вона має знаходитися в такому стані весь час, поки перша особа зачитуватиме текст присяги українському народові», - розказав Ладний.

  Як розповів Ладний, коли президент вступає у свої повноваження, голова Конституційного Суду дає йому президентські відзнаки – відносяться президентська печатка, президентська булаву і нагрудний знак президента, який ще часто називають президентський колар. Президентська Печатка є еталоном для засвідчення підпису президента на грамотах, указах та інших документах. Булава - традиційний символ спадкоємності, позолочена, всередині рукоятки є стилет – тригранний ніж, на якому вигравірувано латиницею Omniarevertutur («Все повертається»). Цю булаву йому вручає голова Конституційного Суду.

  Протоколіст окремо пояснив, чому булаву, як символ спадкоємності, не передає попередній президент. «Булава – один із чотирьох символів президентської влади. Не головний і не останній за значенням. До речі, ми згадували лише три символи. Четвертим є Прапор президента – президентський штандарт, який теж вноситься в приміщення сесійної зали після того, як новообраний президент склав присягу на вірність і вступив на вищий пост», - резюмував він.

  Нагадаємо, інавгурація новообраного президента України Володимира Зеленського відбудеться 20 травня. Прес-служба команди Зеленського планує вести трансляцію інавгурації на офіційних сторінках у соцмережах.

  Читайте також: 

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ