ЗМІ: МОЗ форсує старт нової медичної реформи, не закінчивши попередню
У Міністерстві охорони здоров’я оголосили про старт реформи ЕМД
У МОЗ оголосили старт реформи екстреної медичної допомоги, не встигнувши завершити попередню. Заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський представив 6 головних пріоритетів реформи.
За минулі роки не вдалося закінчити попередню реформу, передбачену у 2012 році законом України «Про екстрену медичну допомогу».
За словами Лінчевського у нової реформи 6 головних завдань:
- Медична підготовка поліцейських та рятувальників, які, як правило, першими прибувають на надзвичайні події. Вони повинні будуть пройти курс медичної підготовки, щоб отримати базові навички з надання допомоги постраждалим до приїзду медиків.
- Поліпшення диспетчерської системи та створення колл-центру. Колл-центр буде використовуватися для надання всім бажаючим конфіденційних медичних консультацій, і буде функціонувати 24 години на добу.
- Розширення мережі підстанцій ЕМД, що передбачає доведення кількості карет швидкої до реальної потреби пацієнта та оптимізацію мережі їх розміщення.
- Додаткова підготовка лікарів та фельдшерів ЕМД. Медики пройдуть додаткове навчання (чотири модулі по п'ять днів), яке наблизить їх практичні навички до рівня західних стандартів. Крім цього, екстрена медична допомога буде стандартизована через введення західних протоколів на всіх рівнях.
- Розробка навчальних програм для фахівців з догоспітальної допомоги, на основі яких буде створена посада парамедика (сьогодні це фельдшер з медицини невідкладних станів). Навчання парамедика буде займати три роки і прирівнюватися до отримання ступеня бакалавра. в Україні з'явиться також посада екстреного медичного техніка (водія), підготовка якого буде займати три тижні.
- Створення в медичних установах країни відділень екстреної медичної допомоги, які будуть приймати пацієнта від бригади ЕМД і надавати йому допомогу.
Підготовка реформи збіглася у часі із проведенням акцій протесту медиків ЕМД у деяких обласних центрах. За словами фахівців, реформа не пропонує нічого кардинального, проте на сьогодні досі існують проблеми із її фінансуванням.
Коментарі — 0