Україна і коронавірус: хворих не так багато, але лікарні не справляються. Вражаючі фото
«Моя душа кричить. У нас дефіцит медичного обладнання та засобів індивідуального захисту»
Інформаційне агентство Associated Press опублікувало світлини українських лікарів, які ведуть боротьбу з коронавірусом.
Зокрема, за словами американського видання, медики працюють в саморобних захисних масках, а також в костюмах з поліетиленовими пакетами поверх їхнього взуття.
Журналісти також стверджують, що лікарні перевантажені пацієнтами: в медустановах, що розраховані на 150 осіб, перебуває 250 хворих на коронавірус.
Також Associated Pres інформує про відсутність системи фільтрації в деяких лікарняних моргах, що змушує медичних працівників проводити розтини на вулиці під деревами.
Зазначається, що найбільш очевидною є проблема в Чернівецькій області, де було підтверджено понад 2200 випадків інфікування.
«Моя душа кричить. У нас дефіцит медичного обладнання та засобів індивідуального захисту. Через це ми заражаємося», - стверджує анестезіолог Чернівецької обласної лікарні Микола Шарахлицький.
Як пише видання, в лікарні Почаєва на Тернопільщині немає фахівців з інфекційних захворювань: один звільнився, у другого діагностували коронавірус.
«Всі люди втекли, а ті, хто залишився, працюють на межі своїх сил через цю реформу», - вважає Венжинович.
Також лікарі побоюються послаблень карантинних заходів.
«Ви можете бачити сумну картину нашої «готовності», і це відбувається на четвертому місяці епідемії», - розповідає патологоанатом з Тернополя Олег Стецюк.
За його словами, країна не дає медикам «ні копійки на поліпшення санітарних умов».
Як пише видання, Стецюк одягнений у жовтий захисний костюм, який йому зшив друг, який шиє взуття. Він проводить розтин померлих від коронавірусу на свіжому повітрі, бо в лікарняному морзі немає нормальної вентиляції і водопостачання.
«Україна була повністю не готова до епідемії. Досі велике питання, чи готова вона зараз», - говорить Стецюк
Лікар розповідає, що йому відмовили і в проханні надати намет для розтину на вулиці, посилаючись на брак коштів.
Зазначається, що лікарі також скаржаться на гідну зарплату.
«Сумно і страшно, що мені доводиться думати не про своїх пацієнтів, а про те, як не померти з голоду, як оплатити свою квартиру і прогодувати сім'ю», - каже 38-річний лікар Ігор Фельдман з Чернівців з 15-річним стажем, який заробляє близько 4700 гривень на місяць.
Коментарі — 0