рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Частка української мови в телеефірі зросла, але російська домінує в Інтернеті

  • Розсилка
  Частка української мови в телеефірі зросла, але російська домінує в Інтернеті
  Світлина з відкритих джерел

  Активісти руху «Просітір свободи» зафіксували збільшення частики української мови у прайм-тайм телеканалів. Проте російська мова продовжує домінувати в українському сегменті Інтернету. Про це розповіли Сергій Стуканов, координатор проекту «Становище української мови», Тарас Шамайда, співкоординатор руху «Простір свободи», під час пес-конференції в прес-центрі «Главком».

  За рік частка української мови у прайм-тайм телеканалів зросла з 39% до 64%, а російська  - впала з 32% до 7%.

  «Решту часу займають двомовні російсько-українські програми. Можемо сказати, що вперше за багато років українська мова домінує на телебаченні», - говорить Шамайда.

  Змінилася ситуація і в радіоефірі.

  «54% пісень в загальнонаціональних і 48% - на місцевих та регіональних радіостанціях лунають українською мовою. Українська є мовою ведення програм 84% часу на загальнонаціональному і 92% часу на місцевому й регіональному радіо», - зазначає Стуканов.

  Але, на думку авторів моніторингу, російська мова домінує в українському сегменті Інтернету. Серед 100 найпопулярніших серед українців сайтів україномовних  - лише 10%. «На двомовних сайтах часто російсійська версія є основною, а українська є вторинною і в більшості є якісно та функціонально неповноцінною», - підсумував Шамайда.

  Переглянути запис прес-конференції


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ