рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Помісна православна церква протидіятиме русифікації - релігієзнавець

  • Розсилка
  Олександр Саган, професор, відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Сковороди НАНУ - Помісна православна церква протидіятиме русифікації - релігієзнавець
  Олександр Саган, професор, відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Сковороди НАНУ
  Світлина: Главком

  Конституювання Помісної Православної Церкви в Україні зможе стати чинником протидії русифікації , відновлення ментальності українського народу, а також сприятиме зростанню державної економіки . Про це розповів Олександр Саган, докт.н., проф, провідний науковий співробітник відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України під час конференції у прес-центрі «Главком».

  На думку релігієзнавця , об’єднання трьох найбільших в Україні православних Церков – УПЦ МП, УПЦ КП і УАПЦ в «Українську помісну православну церквуЦ» (УППЦ) – це головний чинник відновлення ментальності українського народу.

   «Помісна церква є потужним та майже не задіяним чинником відновлення ментальності українського народу. Сьогодні через церкву (УПЦ МП – Главком) нам нав’язана інша ментальність та інше сприйняття культури. Тобто замінюються російськими культурними традиціями. Не лише церковними, а й народними», - розповідає релігієзнавець.

  Також конституювання Помісної православної церкви стане важливим фактором протидії русифікації українського народу.

   «Московська церква, за всі роки перебування в Україні, використовувалась як чинник русифікації. Усі священники російської церкви отримували доплату за русифікацію. А Почаївська Лавра мала особливий статус для русифікації «Западно-Русского края». Вони отримувала спеціальні кошти на друк Почаївського вісника та багатьох інших таких агіток. Які, до речі, досі випускаються», - зазначає науковець.

  Також, за словами Сагана, створення УППЦ сприятиме розвитку державної  економіки. Адже мінімізується втручання економічних впливів РФ.

  «Нещодавно була інформація, що Києво- Печерська Лавра орендувала цілий вагон, в якому вивезла велику суму коштів до Москви, нібито на закупівлю церковної утварі. Але ж чому ми не можемо виготовляти подібні речі в своїй країні? Чому свічки мають виготовлятися в Росії?» - розповів  науковий співробітник відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України.

   Пропонуємо переглянути запис прес-конференції


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ