Вінницькі дівчата у військовій формі роздавали чоловікам «повістки»
«Військкомат – це не страшно»
У такий спосіб, роздаючи перехожим листівки із закликом прийти до військкомату, жінки-військослужбовці намагалися привернути увагу чоловіків до необхідності військової служби та пояснити, що армія – це не страшно.
Сьогодні, близько 11 години ранку, на Європейській площі 15 молодих військовослужбовиць зупиняли перехожих чоловіків призовного віку та вручали «повістки» – листівки із закликом прийти до військового комісаріату та приєднатися до лав Збройних Сил України.
Здебільшого, на таку акцію чоловіки реагували з посмішкою та зупинялись, аби отримати «запрошення» та поспілкуватися із дівчатами. Однак були й ті, котрі відмовлялися брати щось із рук військових, та раптово починали дуже поспішати у своїх справах.
«Якщо чесно, ми не рахували, скільки роздали листівок, але доволі багато, – розповідала дівчина-медик Анна. – Я підійшла до одного хлопця та запитала чи він служив в армії, хлопець відповів що не служив та не збирається, тому що боїться. Однак, загалом реагують адекватно, кажуть, що подумають, прийдуть до військкомату».
Варто зазначити, що траплялися й ті, котрі одразу погоджувалися на військову службу. Так, наприклад, студент Георгій Боханов виявився ледь не першим, хто розповів, що дійсно збирається служити.
«Я навчаюся у Вінницькому національному медичному університеті, на шостому курсі. Планую вступати до військово-медичної академії, це ще мрія зі школи. Я вважаю, що бути військовим, а особливо ще й лікарем, то досить гідна справа, – розповів Георгій Боханов. – На сьогоднішню акцію відреагував досить позитивно».
Він також додав, що можна радити чоловікам вступати до Збройних Сил України, однак не варто до цього змушувати , адже це має бути свідомий вибір.
«Таку акцію ми сьогодні впроводимо вперше. Здебільшого хлопці бояться йти у військкомат, тому що вважають, що ось вони сьогодні прийдуть і їх одразу заберуть. Чимало приходять вже одразу з речами, – розповідає провідний спеціаліст відділення Анастасія Бурбіцька. – Ми хочемо довести їм, що військкомат – це непогано, там можна уточнити якісь данні, навіть що відбувається зі станом здоров’я».
Найдивніше, що багато хлопців розповідали про те, що вони проходили медкомісію, наприклад, для роботи, і все було добре. А приходять до нас, у військкомат, і виявляється, що у хлопчика цукровий діабет, або підозра на онкозахворювання. І таким чином вони навіть рятують своє життя, адже їм вчасно про ці хвороби повідомили.
Все ж доволі велика кількість чоловіків або ж зовсім відмовлялась йти в армію, або обіцяла подумати, доволі неохоче зупиняючись, аби отримати «запрошення». Разом з тим, зустрічалися й ті, котрі вважали, що дівчатам краще лише чекати своїх чоловіків з армії, а не йти служити самим.
Загалом, участь в акції взяли близько 15 дівчат, які роздали перехожим понад сотню листівок.
Окрім агітації служби безпосерденьо в армії, військовослужбовиці також проводили певну просвітницьку роботу та розповідали юнакам про можливості навчання у вищих військових навчальних закладах, після якого чоловік отримає офіцерське звання, соціальних захист та подальші можливості працевлаштування. «Армія – це не обмеження, армія – це просто шанс», – додала Анастасія Бурбіцька.
Коментарі — 0