Кремль може використати ЗАЕС як елемент торгів із Заходом
Федеральна програма з перекидання електроенергії з Росії у Крим не виправдала себе
27 листопада в ефірі телемарафону президент НАЕК «Енергоатому» Петро Котін повідомив про ознаки підготовки російських військових до виходу з території Запорізької атомної електростанції.
«В останні тижні ми отримуємо інформацію, що з’явилися ознаки того, що вони, можливо, збираються покинути ЗАЕС. По-перше, дуже багато стало з’являтися публікацій у російській пресі про те, що ЗАЕС, можливо, варто було би залишити, можливо, її варто передати МАГАТЕ під контроль. Таке, знаєте, враження, що вони збирають валізи і що вони крадуть все, що можуть знайти», – сказав він.
У свою чергу прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що відведення російських військ з території Запорізької АЕС неможливе.
«Не потрібно шукати якихось ознак там, де їх немає і бути не може», – заявив він.
На мою думку, захоплення Запорізької АЕС було однією з основних цілей так званої «спеціальної військової операції» росіян після вторгнення в Україну. Відповідно, Росія розглядає подальший контроль над ЗАЕС як один із пріоритетів на можливих торгах про мир з Україною і Заходом.
Федеральна програма так званого енергомосту (перекидання електроенергії з території Росії у Крим) виявилася витратною і практично не виправдала себе. Були постійні проблеми із енергозабезпеченням півострова.
Станом на сьогодні Запорізька АЕС фактично перетворена окупантами на військовий об’єкт особливого призначення. Українською розвідкою зафіксовано присутність на її території тяжкої бронетехніки окупантів, спеціальної техніки, особового складу. При цьому цікаво, що охорону ЗАЕС здійснюють бійці полку «Ахмат».
Час від часу з боку росіян з'являються інформаційні вкиди щодо можливої техногенної катастрофи на даному об’єкті, якщо буде зроблено спробу деокупації станції з боку України. Водночас росіяни періодично власноруч здійснюють обстріли станції, намагаючись видати їх за українські.
Тобто Росія штучно нагнітає істерію з приводу можливого радіоактивного викиду, або пошкодження сховища відпрацьованого ядерного палива, яке розташоване на промисловому майданчику ЗАЕС.
Нагадаю, нещодавно директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі повідомляв, що всі військові дії, які загрожують безпеці ядерних об'єктів України, мають бути негайно зупинені. Ситуація з ядерною безпекою в Україні стає все більш нестабільною, складною та потенційно небезпечною.
Читайте також:
Коментарі — 0