Війна Іраку проти Кувейту. Чого може навчитися Україна
Ірак є однією з країн засновниць ООН. Не допомогло
Дивлюся зараз останні новини і трансполюю їх на історичні події минулого. Є багато схожого та відмінного, а подекуди виникає мікс історичних паралелей. А головне, що і тактики та стратегії людства особливо не міняються.
Росія дійсно схожа на Гітлерівську Німеччину 39 року. Репресії, паради та салюти, пропаганда, мілітарна істерія, ідеї реваншизму.
З іншого боку, війна в Україні схожа на безліч інших російських воєнних кампаній з деякими відмінностями, головною з яких є підтримка України усім світом, чого не було в Ічкерії, Грузії, Молдові.
А на сьогодні, після заяв Байдена, Макрона та Шольца в ООН, мені згадалась ще одна паралель.
Мені довелося навчатися на американському комплексі імітаційного моделювання JCATS, на якому відпрацьовувалась операція Буря в Пустелі. Це був надцікавий досвід.
Так повернусь до Іраку та Кувейту.
13 січня 1991 року Генеральний секретар ООН Перес де Куельяр прибув до Багдада і спробував врегулювати відносини між країнами та запобігти початку великої війни, але домовитися з Хусейном не вдалося. Усі спроби світової спільноти, спрямовані на врегулювання кризи, викликаної окупацією Іраком Кувейту, завершилися безрезультатно.
17 січня 1991 року відповідно до рішення Ради Безпеки ООН (резолюція № 678) багатонаціональні сили антиіракської коаліції почали воєнні дії під кодовою назвою «Буря в пустелі».
Ірак є однією з країн засновниць ООН. Не допомогло.
Правда у Хусена не було ядерної зброї. Але і Коаліція не застовувала ядерну зброю, яка в неї була.
Кувейт сильно постраждав.
Я зацікавився долею Кувейта після війни.
Ввів «Кувейт рівень життя»:
«Сьогодні Кувейт – незалежна держава з високим рівнем життя. Валюта цієї країни належить до однієї з найбільш дорогих у світі – один кувейтський динар еквівалентний приблизно 3 американським доларам. Утім, так було не завжди. Всього лише тридцять років тому Кувейт був окупований Іраком.
Привілеї корінних кувейтців:
Корінні жителі Кувейту мають неймовірні привілеї. Якщо людина прагне здобути освіту та проявляє хист, то держава повністю оплатить навчання у будь-якому навчальному закладі світу. Окрім цього, студент отримає кошти на переїзд та проживання, а також йому виплачуватимуть стипендію».
Ще одна можлива паралель. Головне вибороти Незалежність.
Тобто такі подібні, а не схожі, історії вже були багато разів в історії людства. Отже, ми можемо їх повторити у своєму унікальному варіанті. Маємо додати усіх зусиль, аби це зробити.
Коментарі — 0