Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Рада зробила перший крок у питанні громадянства для іноземців, які воювали на Донбасі

  • Ігор Луценко

   Народний депутат, «Батьківщина»

  • Розсилка
  <div class="alt">Хорвати, які боронять Україну на Донбасі&nbsp;</div> - Рада зробила перший крок у питанні громадянства для іноземців, які воювали на Донбасі
  Хорвати, які боронять Україну на Донбасі 
  Фото: Радіо Свобода

  Радуватися передчасно не варто. Боротьба за друге читання буде складна

  Сьогодні гарний день. ВР проголосувала у першому читанні законопроект 3433, де співавторами виступають Андрій Білецький, Олег Петренко з Національного корпусу і я.

  3433 - це про процедуру надання громадянства України іноземцям, котрі воювали за нас, і супутні питання.

  Приводом для такої несподіваної уваги Верховної ради до законопроекту, котрий в цьому парламенті був нікому не потрібен з 2015 року, стали вуличні сутички, котрі трапилися після видачі Росії інгуша Тумгоєва.

  Якби не гнів вулиці, то керівництво парламенту, мабуть, іще з десяток років ігнорувало б проблему іноземних добровольців, котрі воювали за Україну, але при цьому від України не дочекалися нічого.  Я вдячний усім, хто тягне цю законодавчу ініціативу – Нацкорпусу, ветеранським організаціям, простим активістам. добре, що сьогодні ми почали віддавати моральний борг перед нашими бойовими побратимами.

  Радуватися передчасно не варто. Боротьба за друге читання буде складна. Сто відсотків даю, що намагатимуться максимально затягнути, отож основна наша битва ще попереду.

  Ще раз скажу, повторю: якби була вказівка Головнокомандуючого чиновникам ДМС та комісії в АП, то нинішня нормативна база цілком дозволила б вирішити проблеми іноземних воїнів з дозволами на перебування в Україні та з отриманням громадянства згодом. Натомість зараз сотні, якщо не тисячі отримують статус біженця тощо за хабар. А іноземні добровольці, навіть ті, хто отримав інвалідність в ході війни, змушені платити штрафи як нелегали.

  Тому ми змушені так заходити з боку парламенту і програмувати державу на безумовно справедливе ставлення до тих, хто допомагає нам вижити у війні. В нормальних країнах чиновники наввипередки б бігли, щоб віддати належне захисникам, а от у нас держава стабільно стоїть до ветеранів спиною. Що ж, сьогодні починаємо її примусово розвертати обличчям.

  Джерело: блог Ігоря Луценка

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Орєшкін
  Дмитро Орєшкін

  Російський політолог

  Мустафа Найєм
  Мустафа Найєм

  Народний депутат

  Микола Сунгуровський
  Микола Сунгуровський

  Директор військових програм Центру Разумкова

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Тарас Возняк
  Тарас Возняк

  Головний редактор незалежного культурологічного журналу «Ї»

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ