Путіну важко: Трамп хоче пошвидше вирішити питання України
США налаштовані на швидке вирішення проблеми Донбасу
Всі необхідні гарантії американська сторона дала. Таке враження, що стратегія не тільки існує, але й вже закріплена як зовнішньополітична концепція Сполучених Штатів. Побоювання, що Трамп може використати Україну в якості предмета для торгу, поступово знімаються. Твердження американської сторони про те, що санкції триватимуть до моменту деокупації України, - це дуже серйозна заява і в рамках міжнародних угод та зобов'язань за Будапештським меморандумом. Схоже, що США налаштовані на швидке вирішення цієї проблеми. Небезпека полягала в тому, що окупація Криму і присутність збройних сил Росії на Сході України можуть перейти в хронічну стадію. Так само, як в Абхазії, Південній Осетії та Придністров'ї. Але, мабуть, цього вже не буде. Росії давали можливість почати виправляти ситуацію з Україною.
Зараз для Путіна основна політична і дипломатична проблема полягає в тому, щоб не домовитися, а просто зустрітися з президентом Сполучених Штатів. Поки це не вдалося, передбачається, що зустріч відбудеться під час саміту «Великої двадцятки» 7 липня. Але ясності немає, особливо після заяви міноборони РФ про те, що вони будуть збивати в Сирії всі літаючі об'єкти - все може закінчитися тим, що Трамп відмовиться від такої зустрічі. Ця ймовірність дуже висока, оскільки будь-яка провокація може зірвати цю зустріч, а міноборони здатне на провокації.
Зараз значно зростає ймовірність ізоляції Росії, але все в руках Путіна. Доти, доки триватиме агресія проти України, економічна ситуація в Росії буде погіршуватися. Безумовною є політична ізоляція Путіна, який ще нещодавно був учасником «Великої вісімки» провідних держав, а тепер на нього, з одного боку, не зважають, а, з іншого, зустріч з Путіним - це серйозна втрата іміджу для політиків.
Ще один важливий момент, на який потрібно звернути увагу, - військово-технічне співробітництво. Було кілька дуже різких заяв з боку РФ щодо можливості ядерної війни, якщо США будуть присутні в Україні. Російським пропагандистам не вдалося залякати Сполучені Штати. Тому з’явилася заява про розширення військово-технічного співробітництва з Україною, відбулася зустріч Порошенка з міністром оборони США Джеймсом Меттісом та прозвучала заява самого Трампа про співпрацю. Тому ситуація в регіоні істотно змінюється. США втягуються в цей конфлікт.
Раніше була заява про необхідність прямих контактів між Україною і Росією. Я розумію, як важко це для Путіна та його оточення. Але заклик, судячи з усього, мав дію і, можливо, з часом ми побачимо цей формат прямих переговорів. Це будуть прямі переговори про деокупацію України.
Коментарі — 0