Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Чому ми, українці, є дивними для європейських народів

  • Лариса Ніцой

   Письменниця

  • Розсилка
  Українська мова - Чому ми, українці, є дивними для європейських народів
  Українська мова
  umh.org.ua

  Якщо Франція, Англія, Іспанія і більшість країн Європи є моноетнічними - і в них все державною мовою, то якою мовою все повинно бути в Україні?

  Їду Чехією в авто. Прошу зробити голосніше радіо. Оце да, чеська попса прикольна, а я й не знала! Ніколи її в нас не чула. Чеська пісня, чеська, чеська і так хвилин 20. О! Дженіфер Лопес заспівала. Потім чеська пісня, знову чеська, знову, ще 15 хвилин чеської музики …

  Перемикаємо на іншу хвилю – те саме.

  Телебачення – чеською, усі канали. Кіно – чеською. Голівудські зірки незвично звучать чеською, але гарно. Ведучі двома мовами? А це як?

  Згадала Латвію. На радіо все латвійською з вкрапленнями світових хітів. Лайма Вайкуле - латвійською, «Ах, вєрнісаж, мой вжрнісаж...» латвійською також. Ведучі двома мовами? Нііі! За це ШТРАФ!

  Сьогодні прочитала, що в Латвії є один канал ТБ – російський, але згадую, як навесні місцевий латвійський депутат від партії Зелених розповідав, щоб подивитися по телеку російські реаліті-шоу, типу «Давай одружимося», поставив тарілку, бо російські передачі на Латвійських каналах заборонені. Вони їх не купують і не транслюють.

  Згадала Італію. Як цілий вечір перемикали канали – все італійською.

  Ми, українці, для європейських народів дуже дивні. Для них усе зрозуміло, бо все просто. Німеччина – значить все німецькою, Італія – значить все італійською, Іспанія – значить все іспанською, Франція – значить все французькою.

  І тільки ми, українці, думаємо, що Україна – значить …. значить… е-е-е-е… якою значить? Якщо Україна – то це… е-е-е-е… якою ж тоді це мовою?  Нам, українцям, постійно треба якесь підтвердження (а де таке написано? точно таке є? точно-точно? а це джерело поважне?), або чиєсь підтвердження (а хто так сказав? точно він так сказав? точно-точно? а ця людина чи організація відома?).

  Хочете підтвердження? Нате. ООН стверджує (ця організація поважна і відома): ЯКЩО КІЛЬКІСТЬ ПРЕДСТАВНИКІВ ОДНІЄЇ НАЦІЇ в КРАЇНІ становить НЕ МЕНШЕ 67% - то така КРАЇНА МОНОЕТНІЧНА (мононаціональна). Що це означає?

  Мононаціональні держави – ті, в яких незважаючи на досить великі меншини (до третини населення), титульна нація абсолютно переважає чисельно та політично, а МЕНШИНИ НЕ МАЮТЬ ВПЛИВУ на загально державні справи. Прикладами фактично мононаціональних держав є БІЛЬШІСТЬ КРАЇН ЄВРОПИ і багато які країни Латинської Америки.

  МОНОНАЦІОНАЛЬНОЮ КРАЇНОЮ є й УКРАЇНА, адже українці в Україні становлять 77,8 % .

  То якщо Франція, Англія, Іспанія і більшість країн Європи є моноетнічними - і в них все державною мовою, то якою мовою все повинно бути в Україні? Якщо вона теж моноетнічна?

  Додумалися? Та все ви знаєте, кишка просто тонка.

  Джерело: блог Лариси Ніцой

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Сергій Руденко
  Сергій Руденко

  Журналіст

  Олексій Арестович
  Олексій Арестович

  військовий експерт

  Георгій Кунадзе
  Георгій Кунадзе

  Російський дипломат

  Сергій Тихий
  Сергій Тихий

  Журналіст

  Дмитро Корчинський
  Дмитро Корчинський

  Політичний і громадський діяч

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ