Як молодих хакерів «перевиховати в IT»
У людей сформувався образ, що шахраї в інтернеті – це анархісти, які хочуть занурити світ у неконтрольований хаос
Після поста про молодого хлопця, який створив фейкову копію Дії, зі мною зв'язалися представники МВС і вирішили організувати нам спільну зустріч. Їм сподобалася моя ідея: направити вміння хлопця в потрібне русло і «перевиховати в IT».
У людей сформувався образ, що хакери, шахраї в інтернеті – це анархісти в масці Гая Фокса, які хочуть повалити якийсь світовий уряд і занурити світ у неконтрольований хаос.
Хлопець виявився трохи сором'язливим, але дуже розумним, начитаним. Уже встиг попрацювати арбітражником, вміє програмувати й сам збирає весь дизайн у Figma. Тому ми вирішили дати йому шанс виправитися. Призначимо у Мінцифрі куратора, який контролюватиме роботу.
Одним з його перших завдань буде розробити дизайн для соціальних реклам – на підтримку вакцинації та проти вживання алкоголю неповнолітніми. Нагадаю, що у рекламі фейку він вказував, що застосунок допоможе неповнолітнім без перешкод купувати алкоголь.
Хлопець самостійно розробив застосунок зі схожим на Дію дизайном. У ньому можна було створити будь-який документ – від паспорта до сертифікату про вакцинацію від COVID-19. Цей застосунок не мав нічого спільного із Дією. У розробки не було доступу до жодного з держреєстрів, а під час першої ж його перевірки можна було викрити підробку.
Щодо покарання, то хлопець його понесе. Яке саме – вирішить суд. Будемо створювати різні проєкти для самореалізації молоді. Одне прошу: не намагайтеся більше нічого підробляти. Цей спосіб «працевлаштування» в Мінцифру більше не працює.
Коментарі — 0