Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Чи можлива нова коаліція без «Народного фронту» і колишніх регіоналів?

  • Руслан Сольвар

   Народний депутат України 7-го та 8-го скликань

  • Розсилка
  Чи можлива нова коаліція без «Народного фронту» і колишніх регіоналів?

  Життєздатність парламенту на даний момент визначається двома аспектами – політичним і юридичним

  Життєздатність парламенту на даний момент визначається двома аспектами – політичним і юридичним. Загалом вся проблема зводиться до того, чи можлива коаліція без участі «Народного фронту» в разі відставки уряду Яценюка, а також без залучення «Волі народу», «Відродження» та, зрозуміло, «Опозиційного блоку».

  З формально-юридичної точки зору, можлива. Без «НФ» і колишніх регіоналів фракції «БПП» (135 депутатів), «Батьківщина» (19), «Самопоміч» (26) та «Радикальна партія» (21) навіть разом не дотягують до конституційної більшості, але в парламенті є ще понад 50 позафракційних нардепів. А згідно з рішенням КСУ від 6 квітня 2010 року народні депутати, які не входять до складу жодної фракції, також можуть бути учасниками коаліційної більшості. Відтак суто теоретично об’єднати 226 мандатів у нову коаліцію цілком можливо і без Народного фронту, тому парламентські перевибори не є неминучими.

  Однак політичний аспект проблеми значно ускладнює можливість продовження роботи Верховної Ради після відставки Кабміну. Адже для об’єднання названих сил необхідно досягти балансу їх інтересів і партійних амбіцій у виконавчій владі. Зважаючи на перипетії останнього часу, це завдання не з простих. Більше того, нині все виглядає так, ніби «Батьківщина» і «Самопоміч», яким вигідні дострокові парламентські вибори, просто використовують пропрезидентський блок у своїх цілях. Без БПП ці фракції не змогли б усунути Яценюка, тому й змушені на цьому етапі проявляти солідарність з партнерами по коаліції. Але цілком імовірно, що, як тільки уряд піде у відставку, малі коаліційні сили відверто бойкотуватимуть процес створення нової більшості та формування Кабміну, аби у такий спосіб наблизити бажані для себе дострокові вибори. Все буде залежати тільки від пріоритетів для соратників Тимошенко, Садового і Ляшка: взяти якомога більше міністерських портфелів у новому уряді, але зі старою Радою, чи спробувати збільшити кількість депутатських мандатів у новій Раді, а значить, і отримати більші можливості у виконавчій владі.

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Орєшкін
  Дмитро Орєшкін

  Російський політолог

  Мустафа Найєм
  Мустафа Найєм

  Народний депутат

  Микола Сунгуровський
  Микола Сунгуровський

  Директор військових програм Центру Разумкова

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Тарас Возняк
  Тарас Возняк

  Головний редактор незалежного культурологічного журналу «Ї»

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ