рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Чому рейтинг Зеленського не сиплеться?

  • Вадим Денисенко

   Народний депутат 8 скликання

  • Розсилка
  Зеленський старається уникати конфліктів, часто затягуючи в часі практично до безкінечності всі конфліктні теми - Чому рейтинг Зеленського не сиплеться?
  Зеленський старається уникати конфліктів, часто затягуючи в часі практично до безкінечності всі конфліктні теми

  Коронавірус зіграв на руку Зеленському, бо не було багато смертей

  Те, за що Порошенко отримував максимальну кількість негативних балів, зараз навіть не викликає найменшого інформаційного «здивування», не кажучи вже про критику.

  Отже, в чому тут секрет?

  Почати потрібно з того, що інформаційна політика офісу президента, попри і явні успіхи і явні провали, де-факто, мало впливає на всі ці процеси. Причини тут набагато глибші.

  1. Ключова причина нинішнього рейтингу Президента лежить перш за все в мотивах, за якими відбувалися вибори Зеленського. Тоді люди голосували за формулою: «Давайте дамо йому спробувати, а якщо в нього нічого не вдасться, то ми втечемо звідси назавжди». Сам того не підозрюючи, Зеленський попав в точку з формулою «Какая разница». Вона стала продовженням попереднього: вдасться щось змінити – залишимося, не вдасться – втечемо. Або простіше: «Какая разница».

  2. Тема корупції зникла з інформаційного простору. Складається враження, що в цій державі перестали красти. Так, слуги сваряться, попадають в скандали, але ЗМІ перестали прив'язувати корупцію до верхівки держави. Зараз немає жодного політика, телеканалу і групи громадських діячів, які б цілеспрямовано, крок за кроком говорили б про корупцію вищих чиновників і, особливо оточення голови держави. І справа не в тому, є там корупція чи немає, в нашій журналістській системі – це ніколи нікого не хвилювало.

  3. Зеленський справді старається уникати конфліктів, часто затягуючи в часі практично до безкінечності всі конфліктні теми. Тяжко сказати чи це цілеспрямована тактика, чи це система прийняття рішень така, але конфлікти всі топляться в довгому бюрократичному пережовуванні. А опозиція або боїться йти на загострення, або просто допускається до серйозних ефірів. Одним словом, попри масу дрібних конфліктів із матюками і детекторами брехні для депутатів, не несе ніякого серйозного смислового навантаження. Як би це парадоксально для багатьої не звучало, але в розумінні мільйонів людей, зараз Зеленський – це стабільність.

  4. Коронавірус зіграв на руку Зеленському, бо не було багато смертей. Це був такий собі карнавал переляканих людей у яких було трошки грошей. Тому коронавірус не провалив рейтинг Зеленського, зрештою, як і всіх політиків в країні.

  5. Зараз суспільство ввійшло в стадію такої собі дитячої кризи, коли здається: якщо нічого не змінювати, то все залишиться назавжди так як є і все буде більш-менш добре. Люди все більше віддаляються від держави і ми маємо дуже загрозливу в переспективі тенденцію, коли є окремо людина, окремо центральні органи влади, окремо регіональні органи влади і ЗМІ, які живуть суцільними маніпуляціями. Ця ситуація, як би це дивно не було, тримає рейтинг Зеленського. Бо для багатьох (несвідомо, звичайно) виступити проти Зеленського - це опинитися в ситуації, де є територія, але немає держави.

  Що хочуть люди в цій ситуації? З однієї сторони вони хочуть, щоб нічого не змінювалося, але так не буде, А з іншого – вони хочуть когось розумного і порядного, хто пообіцяє, що наведе порядок.

  Власне наше політичне міфотворення найближчих місяців буде будуватися саме навколо цих двох тенденцій: нічого не міняти і забезпечити сяку-таку стабільність (команда Зеленського), або ж пошуки когось, хто пообіцяє майже нічого не змінюючи, навести порядок. Нав'язати інший порядок денний може або зовнішній фактор, або якийсь серйозний внутрішній форс-мажор.

  Джерело:

  Джерело: блог Вадима Денисенка

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома». Відповідальність за матеріали в розділі «Думки вголос» несуть автори текстів.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Андрій Магера
  Андрій Магера

  Заступник голови Центральної виборчої комісії

  Дмитро Снєгірьов
  Дмитро Снєгірьов

  Співголова громадської ініціативи «Права справа»

  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Ярослава Кравченко
  Ярослава Кравченко

  Директорка Дикого Театру

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ