Україні повернуть скіфське золото Криму: Держдума знайшла крайніх
Депутат Держдуми Романов заявив, що Росія вимагатиме повернути скіфське золото Криму
Перший заступник голови Комітету Державної думи з контролю Михайло Романов негативно відреагував на передачу скіфського золота Криму Україні, та зазначив, що Росія буде намагатись повернути українські скарби собі. Про це він повідомив у коментарі росЗМІ.
Політик зазначив, що зараз усі судові рішення, пов'язані з Росією, нібито є «необ'єктивними та ангажованими політикою Штатів проти країни». На його думку, справедливої оцінки в деяких суперечках немає.
«Правовий світ провалився, коли почалися санкції, вилучення наших активів, нашої власності у Європі. Без суду, без законних підстав діє рейдерський, бандитський режим. Росія всіма способами, зокрема військовими, добиватиметься повернення нашої власності. Крим завжди був російським», – розповів депутат Держдуми, назвавши передані Україні артефакти частиною «нашого історичного надбання».
Нагадаємо, 9 червня Верховний суд Нідерландів підтвердив рішення Апеляційного суду Амстердаму в жовтні 2021 року щодо «скіфського золота» – його треба передати Україні.
Суд зміг ухвалити, що Україна має законний інтерес у захисті своєї культурної спадщини. Музеї Криму подали касаційну скаргу до Верховного суду щодо рішення Апеляційного суду, однак Верховний суд відхилив цю скаргу – судова тяганина завершилася. Музей Алларда Пірсона в Амстердамі має передати мистецькі цінності державі України, а не музеям Криму.
«Верховний суд відхилив касаційну скаргу кримських музеїв, таким чином рішення суду (апеляційного суду Амстердама – «Главком») залишається в силі», – йдеться у рішенні.
Зазначимо, що музей Алларда Пірсона в Амстердамі отримав об'єкти у тимчасове користування з чотирьох музеїв Криму у 2014 році. Коли Росія анексувала півострів, стало незрозуміло, кому передавати ці предмети: музеям в окупованому Криму чи Україні. 14 грудня 2016 року суд Амстердама вирішив повернути Україні «скіфське золото», однак у січні 2017 року кримські музеї почали процес оскарження рішення. Суд в Амстердамі в 2021 році ухвалив рішення на користь України.
Музеї в окупованому Криму звернулися до Верховного Суду, який 9 червня постановив, що скарби є культурною спадщиною всієї України. Тепер, коли Верховний Суд ухвалив це рішення, суперечка нарешті завершилася.
Коментарі — 0