Вакциновані бустерною дозою отримають новий сертифікат
Окрім Covid-сертифікату, українці, які отримали бустерну дозу, зможуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію
Українці, вакциновані бустерною дозою, зможуть отримати новий сертифікат наприкінці січня.
«Covid-сертифікат для щеплених бустерною дозою від коронавірусної хвороби з’явиться наприкінці січня. Доти усі, хто вакцинувався бустером, зможуть користуватися зеленим сертифікатом про повну вакцинацію», – йдеться у повідомленні Міністерства охорони здоров’я.
У МОЗ уточнили, що для того, щоб отримати новий цифровий документ, громадянам достатньо буде надіслати запит на порталі чи у додатку «Дія» не раніше останніх чисел січня, і вже після самого щеплення.
«Порядок генерації сертифікату нічим не відрізнятиметься від того, як створюються Covid-сертифікати на підставі одужання чи вакцинації. Єдиною відмінністю є термін дії нового документу – він буде чинним 270 днів», – повідомили у міністерстві.
Окремо у МОЗ пояснили, що окрім Covid-сертифікату, українці, які отримали бустерну дозу, зможуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Цей документ стане доступним за місцем щеплення чи у сімейного лікаря. Як і Covid-сертифікат, він буде чинним 270 днів.
Додамо, що МОЗ надав роз'яснення, як можна змішувати вакцини. Вакцину Coronavac від Sinovac Biotech тепер можна поєднувати з векторними (AstraZeneca) та мРНК-вакцинами (Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech). Крім того, після Moderna або Pfizer тепер можна застосовувати вакцину AstraZenecа.
Нагадаємо, в Україні також дозволили вводити бустерну дозу вакцини проти коронавірусу для людей від 60 років через шість місяців після другого щеплення.
Для бустерної дози перевагу надаватимуть мРНК-вакцинам – це Moderna або Comirnaty (Pfizer).
Ось такі схеми пропонує МОЗ:
- перші дві дози Moderna або Pfizer + бустер Moderna або Pfizer
- перші дві дози AstraZeneca (Covishield, SKBio) + бустер Moderna або Pfizer
- перші дві дози CoronaVac + бустер Pfizer
- перші дві дози за змішаною схемою + бустер Moderna або Pfizer
За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.
МОЗ пояснив різницю між бустерною та додатковою дозою Covid-вакцини. Бустерна доза вакцини проти коронавірусу потрібна для посилення її ефективності, а додаткова – для убезпечення хворих, яким дві дози можуть не дати належного захисту.
Коментарі — 0