В окупованому Криму блокують «Главком» та ще 19 українських сайтів
Порівняно з попереднім моніторингом ситуація з доступом до сайтів в Криму погіршилася
Правозахисники проводили моніторинг у лютому-березні 2020 року
В окупованому Криму провайдери у дев’яти населених пунктах повністю блокують 20 українських інформаційних сайтів.
Про це йдеться у проведеному в лютому-березні 2020 року моніторингу від Кримської правозахисної групи (КПГ).
«У Криму 10 провайдерів у дев’ятьох населених пунктах повністю блокують 20 українських інформаційних сайтів і дві соціальні мережі. Ці ж провайдери блокують сайти Меджлісу кримськотатарського народу, Хізб ут-Тахрір і Свідків Єгови», – йдеться у результатах моніторингу.
Крім того, як мінімум три українські інформаційні сайти у цих провайдерів доступні лише частково.
У КПГ зазначили, що, станом на кінець березня, ці провайдери не дають доступ мінімум до 25 сайтів, які вільно працюють на підконтрольній Україні території: Цензор.нет, QHA, След.нет, UAinfo, 5 канал, Радіо Хаят, Фокус, Главком, Центр журналістських розслідувань, ТонеТо, Депо, Українська правда, РБК Україна, Укрінформ, Лівий берег, Дзеркало тижня, Стрічка, Апостроф, Головне та Blackseanews, а також сайти соціальних мереж LinkedIn і Telegram, сайти Меджлісу кримськотатарського народу, Свідків Єгови і Хізб ут-Тахрір.
«У п’яти провайдерів з 10 недоступний сайт громадського об’єднання «Кримська Солідарність». Cайт АТР блокують три провайдери, а сайт «Інформаційного опору» блокують два провайдери з усіх перевірених», – йдеться у результатах моніторингу.
У Кримській правозахисній групі зауважили, що порівняно з моніторингом за грудень 2019 року, кількість заблокованих сайтів збільшилася.
Як повідомлялося, у жовтні 2019 року в окупованому Криму блокували «Главком» та ще 17 українських сайтів.
Коментарі — 0