У комітеті Ради запевняють, що продовольчій безпеці України ніщо не загрожує

У комітеті Ради запевняють, що продовольчій безпеці України ніщо не загрожує
«Україна не лише повністю забезпечує власні потреби в усіх соціально значущих продуктах харчування, а й є одним із провідних світових експортерів пшениці, кукурудзи, ячменю, сої» – голова Комітету з питань аграрної та земельної політики

Про безпеку з продовольством свідчать дані моніторингу аграрних ринків країни

Наразі немає підстав для заборони експорту зернових з України. Продовольчій безпеці країни ніщо не загрожує.

Про це заявив голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський, повідомляє пресслужба партії «Слуга народу» у Facebook.

«Продовольчій безпеці України ніщо не загрожує. А підстав для заборони експорту зернових немає», – заявив Сольський.

За його словами, про це свідчать дані моніторингу аграрних ринків країни.

Відтак Україна виробляє 28,3 мільйона тонн, споживає близько 8 мільйонів. Станом на 1 квітня 2020 року Україна експортувала 17,7 мільйона тонн пшениці. «Тому до кінця червня в нашому запасі близько 2,5 мільйона тонн пшениці для експорту», – зазначив Сольський.

Що ж до інших зернових культур, то на внутрішньому ринку станом на 1 квітня доступно 8,5 мільйона тонн кукурудзи при потребі у внутрішньому споживанні до кінця поточного маркетингового року 1,8 мільйона та необхідності в перехідних залишках 1 мільйону тонн. Наразі 5,7 мільйона тонн доступно для експорту протягом квітня-червня 2020 року.

Те ж саме – з ячменем: для експорту в квітні-червні доступно 0,7 мільйона тонн.

«Україна не лише повністю забезпечує власні потреби в усіх соціально значущих продуктах харчування, а й є одним із провідних світових експортерів пшениці, кукурудзи, ячменю, сої», – підкреслив депутат.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський на традиційній селекторній нараді щодо боротьби з поширенням коронавірусу заявив, що в Україні не буде нестачі продуктів харчування, тож поки потреби в додаткових обмеженнях їх експорту немає.

Нагадаємо, німці через коронавірус дізналися, що означає дефіцит товарів.

 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: