Закриття кулуарів Ради: комітет зі свободи слова проситиме Парубія прислухатися до журналістів

Закриття кулуарів Ради: комітет зі свободи слова проситиме Парубія прислухатися до журналістів
Журналісти у кулуарах Верховної Ради

За словами нардепа Червакової, серед чотирьох тисяч акредитованих до парламенту осіб багато фейкових журналістів

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформації проситиме спікера парламенту Андрія Парубія врахувати позицію журналістів щодо питання закриття для них кулуарів парламенту, як це рекомендує Регламентний комітет Ради.

Про це заявила перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань свободи слова, народний депутат від БПП Ольга Червакова в ефірі телеканалу «112 Україна».

«Це лише рекомендації комітету. Їх ще має затвердити апарат Ради та підписати спікер. Голосування в залі вони не потребують, але ми як комітет проситимемо голову Верховної Ради врахувати позицію журналістів із цього питання», - підкреслила вона.

За її словами, серед чотирьох тисяч акредитованих до парламенту осіб багато фейкових журналістів, тому вона пропонує зосередитися на зміні положення про акредитацію, впорядкувати доступ до парламентської будівлі осіб із журналістськими посвідченнями.

«У нас їх зараз чотири тисячі осіб, які проходять по акредитаціях. Більшість з цих акредитацій фейкові. В Україні навіть існує бізнес із видачі посвідчень. Це дає змогу проводити як «тітушок» на виборчі дільниці під час виборів, так і таку специфічну публіку до парламентської будівлі, яка займається просто проведенням часу чи вирішенням якихось бізнес-питань», - зауважила депутат.

У комітеті з питань свободи слова також пропонують створити громадську раду при прес-службі Ради, куди будуть входити парламентські журналісти із великим стажем роботи.

«Зараз є ідея у Верховній Раді переглянути положення про акредитацію, щоб до кулуарів потрапляли лише ті особи, які займаються саме журналістською, а не якоюсь іншою діяльністю. У даному випадку це висвітлення роботи Верховної Ради, написання статей, сюжетів із політичних подій чи навколополітичних подій. Прес-служба ВР позбавлена повноважень фільтрувати таких людей.

Тому ми пропонуємо створити громадську раду при прес-службі Верховної Ради, куди будуть входити парламентські журналісти із великим стажем роботи, які добре бачать, хто із журналістів справжній журналіст, а хто займається якоюсь специфічною діяльністю, яка не має стосунку до журналістики», - резюмувала Червакова.

Раніше повідомлялося, що комітет з питань регламенту рекомендує апарату Верховної Ради впорядкувати роботу журналістів і технічних працівників засобів масової інформації, акредитованих при ВР, зокрема створити прес-центр для роботи журналістів на третьому поверсі і обладнати робочі місця.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: