Кабмін змінив правила зарахування до медичних та педагогічних вишів
Вступники отримують право на першочергове зарахування, а роботодавець - гарантію наявності фахівця за визначеною спеціальністю
З 2019 року вступників до медичних та педагогічних ВНЗ, які хочуть працювати в селах, можуть зараховувати в першу чергу.
Про це повідомляє прес-служба Міносвіти.
Уряд визначив, як відбуватиметься першочергове зарахування на бюджет тих вступників, які укладуть угоду про відпрацювання у селах або селищах міського типу. Принцип набере чинності 1 січня 2019 року й діятиме починаючи зі вступної кампанії 2019-го.
Правом першочергового зарахування зможуть скористатися вступники до медичних та педагогічних вишів на спеціальності галузей знань «Освіта/Педагогіка» і «Охорона здоров’я». Їм треба буде відпрацювати в сільській місцевості не менш як три роки - на цей період фахівцям безкоштовно надаватимуть житло з оплатою опалення і освітлення.
«Наприкінці 2016 року Верховна Рада відмінила примусове працевлаштування випускників медичних вишів, адже вільний вибір місця подальшої роботи - це їхнє конституційне право. Водночас була передбачена можливість першочергового зарахування до медичних і педагогічних університетів тих вступників, які самі виявлять бажання відпрацювати в сільській місцевості», - зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
Прогнозовану потребу в фахівцях з вищою медичною чи педагогічною освітою в певній місцевості визначатимуть виконавчі органи сільських, селищних, міських рад. Щороку до 1 лютого вони подаватимуть відповідний список до ОДА, де до 1 березня оголошуватимуть конкурс на укладення угод на відпрацювання. Під час його проведення перевага надаватиметься жителям тих населених пунктів, де розташований роботодавець (або найближчих до них).
Угоди з переможцями підписуватимуть до 30 травня. У підсумку вступники отримують право на першочергове зарахування, а роботодавець - гарантію наявності фахівця за визначеною спеціальністю (спеціалізацією) та рівнем вищої освіти.
Після закінчення навчання випускник повинен буде протягом місяця прибути до місця відпрацювання, укласти трудовий договір та почати роботу. Якщо ж випускник відмовиться виконувати умови угоди, йому потрібно буде відшкодувати кошти, витрачені вишем на його підготовку.
До слова, Міносвіти рекомендує посилити охорону у школах після випадків отруєння.
Коментарі — 0