Мангер пройшов перевірку на поліграфі, але активісти стверджують про маніпуляції з результатами
За словами голови Херсонської облради, процедура тривала більше чотирьох годин
Голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер, який є фігурантом у справі про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк, пройшов опитування із застосуванням поліграфа.
Про це він повідомив у Facebook.
«Отже, поліграф (він же детектор брехні) пройдено. Відповіді на найболючіші запитання, що цікавлять громадськість, надано. Чи знав я про те, що планується напад на Катерину Гандзюк? – ні. Чи брав я будь-яку участь в цих жахливих діях? - ні. Чи знаю я, де знаходиться замовник? - ні. Поліграф показав: ці та інші відповіді – правдиві», - йдеться у дописі.
Мангер також зазначив, що поліграф визначив правдивість його відповідей про причетність до криміналу працівника СБУ Данила Доценка.
За словами голови облради, процедура тривала більше 4 годин.
За словами Мангера, дослідження проводилося відповідно до вимог і стандартів американської Асоціації поліграфологів, Всеукраїнської асоціації поліграфологів і чинного законодавства України. Проводила процедуру експерт-поліграфолог Всеукраїнської асоціації поліграфологів психолог Тетяна Пономарьова.
Разом з тим, громадський активіст, лідерів націоналістів С14 та друг вбитої Катерини Гандзюк Євген Карась ставить під сумнів достовірність опитування із застосуванням поліграфа.
«Мангер пройшов поліграф у Херсоні. Саме там, де він і вважається одним з тіньових лідерів політики і криміналу.
Мангер багато місяців відмовлявся пройти поліграф навіть державних структур, не кажучи вже авторитетні комерційні агенції.
Скоріше за все, ці результати є сфальшованиим або як мінімум до них дуже багато запитань.
Ми, від С14, взагалі зараз будемо пропонувати і Мангеру, і херсонській тестувальниці Пономарьовій пройти за наш кошт тести в Києві. Але вони, звісно, відмовляться. Зараз зроблено не тестування, а продажну клоунаду, щоб говорити, що «поліграф довів невинність Мангера», - заявив у коментарі «Главкому» Євген Карась.
Як повідомлялося, 31 липня 2018 року активістку Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою біля під'їзду власного будинку в Херсоні. Жінка перенесла кілька операцій, але 4 листопада 2018 року померла.
11 лютого 2019 року генеральний прокурор Юрій Луценко поінформував, що про підозру в організації вбивства активістки оголошено голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру.
У квітні підозру йому змінили з особливо тяжкого злочину на тяжкий – «замовлення завдання тілесних ушкоджень».
Коментарі — 0