рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Генштаб відповів критикам закупівлі турецьких радіостанцій для армії

  • Розсилка
  Техніка Aselsan - Генштаб відповів критикам закупівлі турецьких радіостанцій для армії
  Техніка Aselsan

  У ЗСУ стверджують, що радіостанції виробництва турецької компанії Aselsan підходять українській армії за всіма параметрами

  Комісія з вибору радіостанцій УКХ діапазону для Збройних сил України за результатами відбору прийшла до одностайного висновку, що за всіма параметрами радіостанції виробництва турецької держкомпанії Aselsan краще радіостанцій виробництва приватної ізраїльської компанії Елбіт, а «брудна інформаційна кампанія з цього приводу викликана виключно невдоволенням компанії, яка програла, і її лобістів». Про це йдеться в повідомленні Головного управління зв'язку та інформаційних систем ГШ ЗС України.

  «Початок збройної агресії РФ Збройні Сили України зустріли з радіостанціями колишнього СРСР, які не забезпечували захист ні від прослуховування, ні від придушення противником, що суттєво впливало на хід ведення бойових дій. Тому в 2014-2016 роках негайно було вжито заходів щодо забезпечення військ радіостанціями подвійного призначення Motorola, які гарантували захист інформації, але не були здатні протистояти засобам РЕБ противника. Радіостанції, які були здатні протистояти засобам РЕБ, є радіостанціями військового призначення і коштували в 10-20 разів дорожче. На той час ми не могли собі це дозволити», — йдеться у дописі.

  Весь цей час, зазначають у відомстві, фахівцями Збройних Сил, інших військових формувань та правоохоронних органів України вивчалась можливість виробництва таких радіостанцій вітчизняними підприємствами або їх закупівлі у виробників провідних країн світу (Сполучені Штати Америки, Франція, Ізраїль, Туреччина). Критеріями вибору були відповідність тактико-технічних характеристик сучасним потребам Збройних сил, прийнятна вартість та можливість налагодження їх виробництва в Україні.  У ЗСУ стверджують, що саме з метою здійснення чесного і об’єктивного вибору радіостанцій УКХ діапазону для Збройних Сил України та інших військових формувань наказом Міністерства оборони України було створено комісію з включенням до її складу представників Збройних Сил України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України,провідних профільних науково-дослідних установ та волонтерів. Нагляд за роботою комісії здійснювали народні депутати України, Генеральна прокуратура України та ЗМІ. В результаті роботи комісії всі її члени прийшли до одностайного висновку, що за всіма параметрами радіостанції виробництва турецької державної компанії Aselsan кращі радіостанцій виробництва приватної ізраїльської компанії Елбіт, у тому числі і щодо питання ціни.

  Постачання закуплених радіостанцій у військові частини здійснюється та буде здійснюватися в плановому порядку, переконують у ЗСУ.

  Раніше повідомлялося, що турецька компанія Aselsan, з якою підписаний контракт про постачання засобів зв'язку для українського війська, може утворити спільне підприємство з українцями, що вироблятиме продукцію на експорт.


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ