Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  На саміті ЄС домовилися реформувати єврозону

  • Розсилка
  <p>Ідеться, зокрема, про створення бюджету єврозони</p>
<div></div> - На саміті ЄС домовилися реформувати єврозону

  Ідеться, зокрема, про створення бюджету єврозони

  Лідери країн та урядів ЄС погодили пакет реформ єврозони

  Лідери країн та урядів Європейського Союзу на саміті в Брюсселі в п'ятницю, 14 грудня, погодили пакет реформ для захисту єврозони від фінансових криз.

  Президент Європейської Ради Дональд Туск назвав два елементи цієї реформи, щодо яких вдалося досягнути згоди на саміті. По-перше, лідери погодилися створити спільний механізм для страхування на крайній випадок під час процедури фінансового оздоровлення банків.

  «По-друге, ми погодилися надати Європейському стабілізаційному механізму (ESM) більші повноваження запобігати фінансовим кризам і управляти ними», - зауважив Туск. ESM повинен у майбутньому отримати змогу надавати кредити країнам не тоді, коли їм загрожує дефолт, а раніше. Таким чином ESM має запобігати тому, щоб фінансові проблеми перетворювалися на тяжкі економічні кризи.

  За словами канцлера ФРН Анґели Меркель, крім реформи банківського союзу, на саміті обговорили також ініціативу створення бюджету єврозони. «Це буде частина бюджету ЄС», - уточнила вона.

  «Такий бюджет єврозони повинен бути. Тепер міністри фінансів зроблять відповідні пропозиції. Ціль цього бюджету єврозони - посилити конкурентоспроможність і сприяти інтегрованості країн-членів Єврозони», - зазначила Меркель.

  Причиною ухвалення реформ є, зокрема, глобальна фінансова криза 2008 року, до якої країни ЄС у той час виявилися непідготовленими. Лідери країн і урядів ЄС доручили міністрам фінансів розробити конкретні пропозиції змін до угоди про ESM. У майбутньому ці зміни мають ратифікувати парламенти всіх країн-членів ЄС.

  Раніше згоди щодо реформ єврозони під час переговорів в Брюсселі досягли міністри фінансів країн єврозони.

  Джерело: Deutsche Welle

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ