Обвал на ринку американської нафти. Що означає ціна «мінус $37 за барель»

Обвал на ринку американської нафти. Що означає ціна «мінус $37 за барель»

Поки епідемія в більшості великих країн не закінчиться, нафта з поставкою в найближчому майбутньому буде коштувати дуже дешево

20 квітня ціна на одну з марок нафти стала негативною спочатку з урахуванням інфляції, а потім реально - інвестори були готові доплатити, якщо у них заберуть нафту, яку після поставки просто ніде буде зберігати. 

Негативною стала ціна тільки на один з видів контрактів по WTI.

Продажі контрактів призвели до катастрофічного - до 90% - падіння ціни WTI з поставкою в травні, до 1 долара. Після чого ціни пішли в глибокий мінус.

Через декілька годин ціна американської нафти марки WTI повернулася до позитивного значення. 

Нафта подорожчала до 2,21 долара за барель. Вартість травневих ф'ючерсів на WTI піднялася на Нью-Йоркській товарній біржі (NYMEX) на 160 відсотків.

Причина настільки глибокого падіння саме в США в тому, що країна на місяць стала епіцентром епідемії коронавірусу, а її експортні потужності не дозволяють позбутися від надлишків нафти.

Заповнення головного нафтового сховища країни в Оклахомі, збільшилося за два місяці на 48%, з максимальних 78 мільйонів барелів сховище прийняло вже 55 мільйони. А американські НПЗ в більшості випадків не готові купувати нафту дорожче 2 доларів за барель. 

Ціна Brent впала тільки на 5% (до 26 доларів за барель). Справа в тому, що американський ринок зараз не так пов'язаний зі світовим, як було раніше, коли США десятиліттями ввозили значну частину споживаної нафти з-за кордону. 

Але ситуація з місцем в сховищах в усьому світі лише трохи краще, ніж у США і іншим маркам нафти загрожує катастрофічні падіння. Негативна ціна (з урахуванням податків, зборів і транспортних витрат) вже зустрічалася в цьому місяці в деяких регіонах (в тому числі в самому початку квітня - в Росії). Ціна російської нафти Urals залежить від ціни Brent, а тому вона дешевшає і дорожчає разом з нею.

Поки епідемія в більшості великих країн не закінчиться, нафта з поставкою в найближчому майбутньому буде коштувати дуже дешево. Ситуацію з цінами поки не зможе виправити навіть рекордне скорочення видобутку в рамках картелю ОПЕК +. Країни домовилися знизити світовий видобуток на 10%, а попит вже впав більш ніж на 20%. Угода не може підвищити ціни, а може лише зменшити темпи заповнення сховищ.

Американська влада обіцяє скоро поступово скасувати карантини, а тому нафту WTI з поставкою в червні варто очікувати більше 20 доларів за барель. Потім почнеться відновлення світової економіки, хоча зростання нафтових цін і будуть заважати накопичені за час кризи запаси. 

Увечері в понеділок, 20 квітня, вартість бареля нафти West Texas Intermediate (WTI), основної марки в США, вперше в історії впала нижче 0 доларів та продовжувала знижуватися. У якийсь момент вартість нафти досягла мінус 37,63 долара за барель.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: