Прем'єр повідомив, яка сума від конфіскованих активів РФ була спрямована на відбудову

Прем'єр повідомив, яка сума від конфіскованих активів РФ була спрямована на відбудову
Наразі фінансова потреба на відбудову України становить майже 486 млрд дол.
фото з відкритих джерел

Україна спільно зі Світовим банком проводять оцінку збитків внаслідок російської агресії

У 2023 році уряд використав близько 30 млрд грн конфіскованих в Україні російських активів на потреби відновлення. Про це під час пресконференції повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Минулого року ми використали близько 30 млрд грн конфіскованих в Україні російських активів; це від російських банків та підприємств. Наразі АРМА виставляє на продаж яхту Медведчука, і кошти від цього продажу будуть надходити у державний Фонд відновлення та також використовуватись для відновлення України», – сказав Шмигаль.

Прем'єр нагадав, що Україна спільно зі Світовим банком проводять оцінку збитків внаслідок російської агресії.

«Загальна сума збитків і втрат оцінена в третьому звіті Світового банку на суму 499 млрд дол.», – сказав Шмигаль.

За його словами, наразі фінансова потреба на відбудову України становить майже 486 млрд дол., 15 млрд дол. – це витратити на «швидке відновлення».

Нагадаємо, російські олігархи програли суду Британії у справі заморожених активів.

Стало відомо, що найбільша нафтогазова компанія РФ продає активи в Німеччині. Російські ЗМІ оцінюють активи «Роснєфті» в Німеччині приблизно в $7 млрд.

Російська державна компанія «Роснєфть» володіє мажоритарним пакетом акцій бранденбурзького нафтопереробного заводу PCK у Шведті. Близько 54% акцій наразі перебувають під контролем федерального уряду – у так званій довірчій адміністрації.

До слова, фінська компанія подала до суду на Росію через конфіскацію активів. Початок арбітражного розгляду відбувся через порушення Російською Федерацією своїх зобов'язань за інвестиційними договорами

Читайте також: 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: