рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Приватизація державних обленерго не буде здійснена без RAB-тарифу – нардеп

  • Розсилка
  Регулятор запропонував таку методологію, якої в принципі в світі не було, - нардеп - Приватизація державних обленерго не буде здійснена без RAB-тарифу – нардеп
  Регулятор запропонував таку методологію, якої в принципі в світі не було, - нардеп

  Запропонована методика RAB-тарифу повинна бути переглянута, оскільки не відповідає міжнародному досвіду та знецінить активи обленерго, - Буймістер

  План щодо приватизації державних обленерго не буде виконаний без ефективного переходу на стимулююче тарифне регулювання (RAB-тариф), тому необхідно врахувати позицію учасників ринку, міжнародних стейкхолдерів та Фонду Держмайна. Про це заявила нардеп Людмила Буймістер в ефірі телеканалу Україна 24.

  «У Фонду Держмайна щороку є план приватизації цих чотирьох обленерго і саме через те, що в нас немає нормальної системи RAB-регулювання, вони щороку не можуть цей план виконати. Тому їх оцінка цієї методології теж буде ключовою, і я сьогодні направила на них відповідне звернення, щоб вони надали свою позицію», - зазначила Людмила Буймістер.

  За її словами, запропонована методика RAB-тарифу повинна бути переглянута, оскільки не відповідає міжнародному досвіду та знецінить активи обленерго.                     

  «Регулятор запропонував таку методологію, якої в принципі в інших країнах в світі, де запровадили успішно RAB-регулювання, не було. Регулятор ділить активи обленерго і оцінює їх прибутковість в 1%. Фактично це означає, що ці активи стають безкоштовними», - підкреслила Буймістер.

  Нардеп заявила, що також надіслала свої пропозиції щодо RAB-тарифу до НКРЕКП, ґрунтуються на тому досвіді роботи над цією темою в Польщі та Румунії.

  Нагадаємо, раніше депутатка заявляла, що НКРЕКП прийняли методологію без урахування позиції ринку.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ