Філії «Об’єднаної гірничо-хімічної компанії» заявили про можливу зупинку та збитки

Філії «Об’єднаної гірничо-хімічної компанії» заявили про можливу зупинку та збитки
Звернення від керівників філій «Об’єднаної гірничо-хімічної компанії» адресовані керівництву країни і правоохоронним органам

Зупинка філій призведе до збитків у розмірі 2 млрд грн

Державна «Об'єднана гірничо-хімічна компанія», приватизація якої повинна була відбутися влітку цього року, втратила оперативний контроль над виробництвом. Про це йдеться в заяві компанії.

Як відзначають в компанії, керівництво комбінатів - Вільногірського гірничо-металургійного комбінату та Іршанського гірничо-збагачувального комбінату, що перебувають у підпорядкуванні компанії, повідомляє про повну відсутність управлінських рішень з боку керівництва АТ «Об’єднаної гірничо-хімічної компанії».

«Маємо зараз повну дестабілізацію оперативного управління АТ «Об’єднаної гірничо-хімічної компанії»». Якщо тенденція продовжиться, наслідки у вигляді зупинення роботи філій неминучі», - йдеться у листах директорів Вільногірського гірничо-металургійного комбінату Олександра Прокопенко та Іршанського гірничо-збагачувального комбінату Віктора Савченко.

Звернення адресовані президенту України, прем'єр-міністру, голові СБУ, міністру МВС та голові Фонду держмайна.

Також повідомляється, що на рахунках компанії є $8 млн, які не задіяні як оборотні кошти. За їх словами, це не дозволяє філіям здійснювати поточну діяльність - ремонти обладнання та техніки, роботу виробничих комплексів, збагачувального виробництва.

Філії не є юридичними особами, які можуть самостійно, без рішення правління чи його голови витрачати ці кошти.

«Якщо ситуація не зміниться, зупинка філій призведе до збитків у розмірі 2 млрд грн (1,2 млрд - на ВГМК та 800 млн грн - ІГЗК), невиконання контрактів та штрафним санкціям з боку споживачів на рівні $82,9 млн, а також несплаті податків в місцеві й державний бюджети. Штрафні санкції за несвоєчасну виплату заробітної плати працівникам філій тільки за один місяць досягнуто 72,3 млн грн», - відзначають в ОГХК.

Відзначається також, що Вільногірський гірничо-металургійний комбінат поставляє воду населенню Вільногірська та у випадку його зупинки місто залишиться без води.

У листі директора ВГМК Олександра Прокопенко говориться, що розлив технічної води призведе до затоплення прилеглих сіл, забруднення Дніпра, тобто - до техногенної катастрофи в регіоні.

Директори філій ОГХК просять владу забезпечити ефективне управління АТ та його філіями, щоб уникнути описаних наслідків.

Нагадаємо, раніше «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» звинуватила Фонд держмайна у блокуванні роботи підприємства та не допуск співробітників на роботу.

А у Фонді держмайна заявили, що сайт «Об’єднаної гірничо-хімічної компанії» захопило попереднє керівництво.

До відома, з 8 квітня «Об'єднаною гірничо-хімічною компанія» керує в статусі в.о. голови правління Пітер Девіс. 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: