Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У Києві відкрилася виставка проектів будівлі Музею Революції гідності

  • Розсилка
  Макет Музею Революції гідності - У Києві відкрилася виставка проектів будівлі Музею Революції гідності
  Макет Музею Революції гідності
  Фото: Укрінформ

  На виставці представлені макети та стенди проектів, поданих на конкурс

  У Києві відкрилася виставка учасників ІІ стадії Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу проектів щодо Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції гідності.

  На виставці представлені макети та стенди проектів, поданих на конкурс. Автори проектів на умовах анонімності співпрацювали з організаторами конкурсу, з родичами загиблих під час Революції гідності, з учасниками тих подій.

  Відвідувачі зможуть залишити свої відгуки щодо проектів.

  Виставка триватиме з 13 липня до 13 серпня в Будинку архітектора.  Конкурс було оголошено 23 жовтня 2017 року, він проводився анонімно, в два тури і був поділений на дві номінації: «Меморіал Героїв Небесної Сотні» – в один тур; «Музей Революції гідності» – в два тури. Для кожної номінації («конкурс на меморіал» та «конкурс на музей») відібрані різні учасники конкурсу. 

  Переможців у номінації «конкурс на меморіал» визначили у лютому цього року - це Ірина Волинець зі Львова та Марія Процик з Роттердаму (Нідерланди). 

  27 червня завершилася стадія конкурсу в номінації «конкурс на музей».

  Усього на конкурс було подано 65 заявок із 12 країн. Половина претендентів – з України. В номінації «музей» взяли участь 40 учасників із 10 країн, у номінації «меморіал» – 25 учасників із 6 країн.

  Нещодавно Міжнародне професійне журі визначило переможця конкурсу проектів «Національного меморіального комплексу Героїв Небесної сотні – Музею Революції гідності».

  Нагадаємо, 28 червня міністр культури Євген Нищук оголосив, що переможцем Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу проектів на кращу проектну пропозицію щодо об'єкта «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної сотні - Музей Революції гідності «у номінації Музей Революції гідності став проект берлінських архітекторів професора Яна Кляйхуса і Йоханеса Кресснера.

  Також Ігор Пошивайло повідомляв, що Меморіал Революції гідності збудують за рік-два.

  У березні Київська міська рада ухвалила рішення про надання земельних ділянок орієнтовними площами 0,59 га; 0,53 га; 0,22 га від Майдану Незалежності до Алеї Героїв Небесної сотні, 3-5 у Печерському та Шевченківському районах Києва Національному меморіальному комплексу Героїв Небесної сотні - Музею Революції гідності для облаштування пішохідної зони.

  Земельні ділянки розташовані в межах історичного центру та ареалу міста. За даними Державного земельного кадастру, земельні ділянки належать до земель історико-культурного призначення — для розміщення та обслуговування музейних закладів.

  Джерело: Укрінформ

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ