У Кличка пропонують Раді майстер-клас з подолання кнопкодавства
![У Кличка пропонують Раді майстер-клас з подолання кнопкодавства](/img/article/6557/36_main-v1580222068.jpg)
Київрада запрошує народних депутатів протестувати сенсорну кнопку для голосування
Київська міська рада готова надати можливість депутатам Верховної Ради протестувати роботу системи для голосування Рада IV. Як зазначив заступник міського голови – секретар Київради Володимир Прокопів – із відповідною ініціативою звернувся Громадський рух «Чесно». У Київраді ідею підтримують і готові провести для парламентарів майстер-клас функціонування сенсорної кнопки.
Про це повідомляє пресслужба Київради.
«Рада IV передбачає реєстрацію депутата Київської міської ради за допомогою спеціальної іменної картки, а процес голосування потребує натискання двох кнопок одночасно. При цьому натискати ці кнопки необхідно весь час, поки триває процедура волевиявлення. Таким чином, це унеможливлює голосування за когось. Система передбачає і використання пультів, де можливо знайти та ознайомитись з порядком денним, а також записатися на виступ», - розповів Прокопів.
Загалом сенсорна кнопка успішно працює в Київраді з 2015 року та є найбільш дієвим кроком у подоланні кнопкодавства і політичної корупції. Вартість розробки технічного завдання, проєкту, саме обладнання та його монтаж коштували 13,6 млн грн.
«Стандартом роботи Київради є відкритість та прозорість. Саме тому ми були першим представницьким органом місцевого самоврядування, який встановив інноваційну систему для голосування. Переконаний, успішний досвід Києва може стати гарним прикладом у запровадженні практики подолання кнопкодавства і в парламенті», - наголосив Прокопів.
Про дату тестування системи Рада IV депутатами Верховної Ради України буде повідомлено додатково.
Коментарі — 0