«Зелена угода» стане для ЄС важливим інструментом відновлення після пандемії

«Зелена угода» стане для ЄС важливим інструментом відновлення після пандемії

Міністри схвалюють пропозицію Єврокомісії почати роботу над всеосяжним планом відновлення, що включає «зелений перехід» і цифрову трансформацію

«Зелена угода» надасть шанс стимулювати економіку і створити робочі місця у Європейському союзі після епідемії Covid-19. Про це йдеться у відкритому листі міністрів з екології та охорони навколишнього середовища з тринадцяти європейських країн, включаючи Францію, ФРН, Італію та Іспанію, передає renen

«Хоча зараз основна увага урядів приділяється боротьбі з пандемією та її безпосередніми наслідками, необхідно вже сьогодні готувати плани відновлення, беручи до уваги кліматичну і екологічну кризу, боротьба з якими повинна залишитися у центрі політичного порядку денного, - наголошують лідери відомств. - Ми не можемо дозволити собі регрес, який може мати згубні наслідки для клімату, біорізноманіття та навколишнього середовища, а також для здоров'я людей та європейської економіки».

Міністри схвалюють пропозицію Європейської Комісії почати роботу над всеосяжним планом відновлення, що включає «зелений перехід» і цифрову трансформацію, та закликають використовувати європейську «зелену угоду» у якості основи для цієї роботи.

«Зелена угода» являє собою нову стратегію зростання для ЄС, яка здатна забезпечити подвійну вигоду від стимулювання економіки і створення робочих місць, прискорюючи при цьому зелений перехід економічно ефективним способом, наголошуюється у листі.

Наприклад, мета кліматичної нейтральності до 2050 року поєднанні з сильними політичними установками забезпечує стабільне і орієнтоване на майбутнє інвестиційне середовище для європейського бізнесу, що є важливою передумовою для зеленого зростання і створення робочих місць.

«Нам необхідно нарощувати інвестиції, особливо у сфері стійкої мобільності, відновлюваної енергії, реконструкції будівель, досліджень та інновацій, відновлення біорізноманіття і кругової економіки, - зауважують міністри. - «Зелена угода» дає нам дорожню карту для прийняття правильних рішень у відповідь на економічну кризу, перетворюючи Європу в стійку і кліматично нейтральну економіку, тому необхідно протистояти спокусам у відповідь на нинішню кризу залишатись з викопною енергетикою».

Міністри закликають до кінця року збільшити кліматичну мету ЄС на 2030 рік, дотримуючись графіка Паризької угоди і надихати інших глобальних гравців також підняти свої цілі. «Вітаємо плани комісії представити до вересня 2020 року план з підвищення кліматичних цілей ЄС 2030 року про скорочення викидів парникових газів до 2030 року на 50-55% порівняно з 1990 роком, - наголошується у листі. - Невідкладні заходи щодо захисту та збереження біорізноманіття повинні стати ключовим елементом нашої реакції на глобальну кризу у галузі охорони здоров'я та навколишнього середовища та головним аспектом забезпечення довгострокового виживання та благополуччя наших суспільств».

Раніше глава Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), Фатіх Біроль, зазначав, що інвестиції у відновлювані джерела енергії повинні стати «центральною частиною» планів всіх національних урядів щодо виходу з економічної кризи, викликаної нинішньою «глобальною пандемією».

Раніше повідомлялося, що альтернативна енергетика в Україні за рік зросла більш ніж вдвічі.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: