Американський журнал Foreign Policy: Українські активісти перетворили боротьбу з корупцією на вигідний бізнес
Українці вважають боротьбу з корупцією важливішою за війну проти проросійських бойовиків на сході України
Новий президент США має навчитися відрізняти справжніх українських реформаторів від тих, хто перетворив боротьбу з корупцією на вигідний бізнес. Про це пише в авторитетному американському виданні Foreign Policy оглядач Марк Пфайфл.
Коли українців запитують: що важливіше – війна проти проросійських найманців або війна проти корупції? – вони вірять, що боротьба з корупцією важливіша, при цьому перевага становить два до одного, йдеться в статті.
«Найбільше засмучує те, що навіть ті українські активісти, політики та журналісти, яких вважали справжніми реформаторами, виявилися нездатними протистояти спокусі долучитися до систематичного пограбування української економіки», – пише Марк Пфайфл.
Журнал The New Yorker, нагадав він, присвятив кілька тисяч слів трьом журналістам, які зараз працюють в українському парламенті. Як і інші західні медіа, видання The New Yorker зобразило Сергія Лещенка, Світлану Заліщук та Мустафу Найєма як відданих журналістів – нові обличчя, які увійшли до парламенту у складі Блоку Порошенка на хвилі вуличних протестів на Майдані, які Найєм допомагав організовувати, пише американський оглядач.
«А тепер придбання Лещенком житла класу «люкс» привернуло увагу Антикорупційного бюро України – слідчого органу, створеного на вимогу США. Антикорупційне бюро передало справу Лещенка до спеціальної прокуратури, яка займається боротьбою з корупцією. Лещенко не зміг зазначити джерело доходів, яке дозволили йому придбати помешкання. Документів щодо кредиту немає, а ціна придбання нижча за ринкову», – зазначила Foreign Policy.
Коментарі — 0