Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Яценюк пояснив, чому треба врізати президентські повноваження

  • Розсилка
  Арсеній Яценюк - Яценюк пояснив, чому треба врізати президентські повноваження
  Арсеній Яценюк
  Фото: Станіслав Груздєв, Главком

  Арсеній Яценюк: Європейська парламентсько-президентська форма правління забезпечить підзвітність влади перед народом

  «В Україні монополія влади завершується революціями, як це було в 2014 і 2004 році. Україна – європейська країна. Тому це не боротьба за повноваження - це боротьба за європейську демократію. Адже це європейська парламентсько-президентська форма правління, підзвітність влади перед народом», - підкреслив лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк в ефірі програми «ТСН Тиждень» на каналі «1+1» у неділю, 12 листопада.

  «Президент повинен виконувати виключно свої конституційні функції. Як Гарант Конституції, Глава держави… міжнародна політика і національна безпека і оборона, як Верховний головнокомандуючий», - підкреслив Арсеній Яценюк.

  «Якщо, наприклад, директор підприємства виконує функцію і директора, і головного інженера, і головного бухгалтера, і навіть ще начальника охорони на цьому підприємстві. Як це підприємство буде працювати? Воно збанкрутує», - зазначив він.

  Він нагадав, що за нинішнім законодавством Глава Уряду має право самостійно підписати лише одне розпорядження – про свого керівника апарату: «Це, в принципі, дуже зручна мішень для того, щоби на нього повісити всіх псів. Але прем'єр-міністр повинен бути головою виконавчої влади. Вся економіка повинна бути в Уряді».

  «Парламент – незалежний, який творить закони. Судова гілка взагалі позбавлена будь-яких політичних впливів. І це треба привести, нарешті, до відповідності, щоб люди знали, хто за що відповідає в країні. А ті, яких призначили люди, знали, що вони повинні робити і яким чином повинні відповідати перед своїм народом за свої обов’язки», - сказав лідер «Народного фронту».

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ